مقالات آموزشی نظافت صنعتی

سوییپر و کاربرد آن در نظافت صنعتی پروژه های سدسازی

سد سازی یکی از مهمترین اقداماتی است که در هر کشور و منطقه ای برای حل مسائل تأمین آب، ذخیره و انتقال آب برای مصارف گوناگون از دیرباز مورد توجه آدمیان بوده است. ساخت سازه هایی بزرگی برای نگهداری آب های حاصل از بارندگی و نیز آب رودخانه ها و جویبارها در طی سالیان دراز از آغاز دوران تاریخی سیر تحول و تکامل چشم گیری یافته است. اما می دانیم که در سالیان اخیر مباحث بسیار پرشوری پیرامون زیان های سدسازی و آسیب هایی که این حرکت به محیط زیست وارد می آورد در جریان است؛ این آسیب ها طیف وسیعی از مسائل را شامل می شود. اما مسئله اینجاست که تا زمانی که راهی برای گریز از سد سازی نیافته ایم باید تلاشمان را در جهت کاهش حداکثری زیان هایی که در مراحل ساخت خود این سازه ایجاد می شود و چه بسا چندان به چشم نمی آید متمرکز کنیم از جمله مسائل ایجاد آلودگی که هم می تواند برای سلامتی انسان های درگیر در این پروژه زیان رسان باشد و هم برای سلامت پروژه. در هریک از فازهای ساخت سد زباله های و خاکروبه هایی تولید می شود که به دستگاه های موثر و کارآمدی برای نظافت صنعتی این امکان نیاز پیدا می کنیم. به عنوان مثال سوییپر صنعتی یا جاروی صنعتی می توانند گزینه های مناسبی برای نظافت مکانیزه پروژه سد سازی باشند

همواره در طول تاریخ وقتی از ورود یک منطقه به دوره تمدنی سخن به میان می آید، در آغاز می گوییم که مردمان  آن دیار موفق به کشف راه هایی برای مهار آب و یا اصطلاح امروزی همان سد سازی شده اند و پس از آن  کشاورزی و دیگر صنایع در آن سرزمین ها رونق گرفت. و همان گونه که می دانیم ابداع کشاورزی را در واقع یک نقطه تحول انقلابی در تاریخ در تاریخ جهان ذکر می کنند. امروزه ساخت سد و مهار آب نه تنها برای تأمین آب مورد نیاز کشاورزی، بلکه آب آشامیدنی و دیگر مصارف نیز صورت می گیرد و اهمیت خود را هم چنان از آن دوران کهن حفظ کرده است؛ به طوری که کشور ما ایران تا چند سال اخیر از منظر اشتغال به این امر در جهان جایگاه سوم را دارا بوده است.

 

سوییپر

سوییپر صنعتی و جاروی محوطه و کاربرد آن در مراحل مختلف سد سازی:

پروژه سدسازی معمولاً در دو فاز مطالعاتی و عملیاتی صورت می گیرد؛ پس از انجام مطالعات اولیه، مهندسین مربوط کار ساخت و ساز فضایی برای کارگاه سد سازی را آغاز می کنند. در این مرحله که در واقع یک عملیت ساختمانی است و افراد بیش از هر چیز با مصالح ساختمانی سرو کار دارند، مقدار بسیار زیادی خاکروبه و نخاله های ساختمانی تولید می شود و از آن جا که سدها در نزدیکی رودخانه ها و به دور از شهر ساخته می شود، افراد درگیر در پروژه باید مدتهای طولانی به دور از خانه و زندگی خود در آن مکان بمانند؛ در صورتی که این آلودگی ها برطرف نشود می تواند سلامت این افراد و کل نظم و انظباط پروژه در دراز مدت دچار اشکال شود. ما در اینجا به یک دستگاه نظافت صنعتی مانند سوییپر صنعتی نیاز داریم. شرکت comac طیف وسیعی از سویپر صنعتی را با در نظر گرفتن  نیاز مشتری در بخش های خاص از جمله عملیات سد سازی طراحی و روانه بازار کرده است. مزیت بهره گیری از این دستگاه ها سرعت بالای نظافت و نیز رعایت استانداردهای جهانی بهداشت و پاکزگی است. این سوییپرها قدرت مکش بسیار بالایی برای زدودن انواع خاکروبه ها و پسماندها و نخاله های ساختمانی را در کم ترین زمان ممکن داراست. به علت امکان کنترل این ماشین از طریق یک سرنشین، هیچ گونه فشارو نیروی اضافی برای حرکت دادن این دستگاه بر کاربر تحمیل نمی شود و کاربا آن نیز بسیار ساده است که نیازی نیست کاربر برای به کارگیری آن آموزش پیچیده اس ببینید.

 

سوییپر سرنشین دار

 

 گزینه های comac  برای نظافت در صنعت سدسازی:

به طور کلی سدسازی شامل دو نوع عملیات لوله کشی و نیز عملیات ساختمانی است؛ از آن جا که کل عملیات ساخت و ساز سد حداقل به یک دوره زمانی پنج تا هفت ساله نیاز دارد، مراعات مسائل بهداشتی می تواند نقش مهمی در تسریع عملیات سدسازی و مطابقت آن با استانداردهای جهانی داشته باشد. یکی از مهم ترین آلودگی هایی که برای سدسازان پیش می آید جرم گیری اطراف لوله ها و یا نخاله هایی است که در مرحله آرماتوربندی ایجاد می شود. دستگاه های comac  با دستگاه های واترجت صنعتی می تواند به خوبی تمامی فضاهای ریز و درشت اطراف لوله ها و آرماتورها را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیت بسیار بالای عملکرد شستشو دهد. به علاوه در مراحل بعدی مهندسین سد سازی شروع می کنند به پاکسازی محیط؛ یعنی باید کل منطقه ای که بر سر راه رسیدن آب رودخانه به سد وجود دارد از بناها، درختان، پوشش گیاهی و هرگونه عاملی که ایجاد مزاحمت کند، به طور کامل پاکسازی شود. در این مرحله نیز بی تردید قطع درختان و از بین بردن بناها مقادیر بسیار زیادی زباله ها از انواع مختلف تولید می کند که نخاله های درشت آن از طریق کامیون و جرثقیل به محیط خارج حمل می شود اما پسماندهای ریزتر آن است که معمولاً در این مرحله مشکل ساز می شود. comac  علاوه بر پیشنهاد سویپر صنعتی در این مرحله، به سدسازان پیشنهاد می کند از دستگاه وئکییوم لودر صنعتی به قدرت مکش بسیار بالا و قطر زیاد استفاده کنند. در مرحله آرماتوربندی نیز ما با آلودگی هایی مواجه می شویم که جارو برقی صنعتی و واترجت صنعتی می تواند به بهترین نحو ممکن این مشکل را حل کند.

 

سوییپر صنعتی

 

سوییپر  comac  و مزیت های آن برای نظافت مکانیزه پروژه های سد سازی:

باطری بسیار قوی سوییپر ها و قدرت نگهداری شارژ بدون نیاز به کابل در اماکن سدسازی که امکان بهره گیری از جاروب های کابلی وجو ندارد.

هدایت بسیار سریع و آسان سوییپر از طریق فرمانی که در دستان سرنشین قرار می گیرد، بدون نیاز به آموزش کاربر تعبیه دو سیستم مجزای مکش برای زباله های سبک و اجرام سنگین  قابلیت بهره گیری در فضاهایی که امکان استفاده از آب برای شستشو وجود ندارد، با قدرت بالای مکش انواع زباله های خشک بدون نیاز به اسپری آب

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *