مقالات آموزشی نظافت صنعتی

سوییپر صنعتی برای نظافت وجمع آوری گرد و خاک از سطوح مختلف

سوییپر صنعتی در مکان های تجاری و صنعتی و حتی محوطه شهرک های صنعتی و مسکونی با توجه به اهمیت نظافت و لزوم برقراری سلامت و بهداشت محیطی قابل بهره گیری استا. سوییپر صنعتی با تکیه بر برس های دیسکی و رولی خود و شیوه ی خاص چرخش برس ها ، گرد و خاک را جمع آوری کرده و به داخل مخزن هدایت میکند. همچنین وجود فیلتر در قسمت خروجی دستگاه از بازگشت این گرد و خاک به محیط جلوگیری کرده و محیطی پاکیزه را فراهم ی آورد که برای هم مشتریان و هم کارکنان مناسب و جذاب خواهد بود.

 

سوییپر چگونه عمل می کند؟

سوییپر صنعتیسوییپرها برای جمع آوری انواع آلودگی های جامد مانند گرد و خاک ، برگ، خورده زباله های صنعتی و انسانی و … طراحی شده اند. گردش برس یا برس های جانبی این دستگاه ها ، انواع آلودگی ها را از گوشه و کنار جمع آوری و به سمت برس غلطکی واقع در مرکز دستگاه هدایت می کند. سپس آن برس که جهت چرخش ان خلاف جهت حرکت دستگاه است، آلودگی ها را از روی زمین بلند و به داخل مخزن پرت می کند و در آنجا نگهداری میشود. لازم به ذکر است که تخلیه ی مخزن در مدل های مختلف دستگاه متفاوت می باشد. یعنی در برخی مدل ها به صورت دستی و در برخی مدل ها به صورت خودکار انجام می شود. هر چند چرخش برس های جانبی باعث جمع آوری و هدایت گرد و خاک به قسمت مرکزی سوییپر می شود ولی ذرات ریزگرد و خاک همراه با چرخش برس به هوا پخش و باعث آزردگی کاربر می شود. برای جلوگیری از این مسئله دریچه هایی بر روی برس های جانبی جهت مکش گرد و خاک و جلوگیری از پخش آن و یا محافظ لاستیکی برای برس هاتعبیه شده است.

 

 

نظافت صنعتی با یک یا دو برس جانبی ؟

سوییپر صنعتیبرس های جانبی سویپرها برای جمع آوری آلودگی های قرار گرفته در گوشه و کنار هاست و از آنجا که به طور معمول تنها یک سمت دستگاه در جهت لبه دیوار قرار می گیرد، برخیسوییپر ها ، برای کاهش هزینه تمام شده بسته به سفارش مشتریان تنها یک برس جانبی دارند . ولی در مجموع تجهیز سوییپر ها به دو برس جانبی ، باعث افزایش پهنای نظافت شده و آن را قادر می سازد تا در زمان حرکت در راهرو ها و مسیرهای باریک ، آلودگی های قرار گرفته در دو سمت دستگاه را به طور همزمان جمع آوری کند.

 

 

 

 

 

 

اهمیت نظافت فیلتر ها در سوییپر های صنعتی ؟

سوییپر صنعتیاز آنجا که موتور مکنده وظیفه ی جمع آوری ذرات بسیار ریز به همراه گرد و خاک بلند شده . از روی زمین را دارد ، فیلتر های دستگاه پیوسته با حجم بالای گرد و خاک در تماس بوده و در صورتیکه تمیز نشوند ، محفظه های کوچک آنها پر و درنتیجه دستگاه سوییپر صنعتی  دیگر قادر به جمع آوی ذرات ریز نخواهد بود و باعث پخش شدن این ذرات در هوا می گردد.تمییز کردن فیلتر ها همچنین بسته یه نوع دستگاه قابلیت نظافت دستی و خودکار را دارا می باشد.

 

 

انتقال نیروی هیدرواستاتیکی در سوییپر سرنشین دار به چه معناست؟

سوییپر صنعتی

درسوییپر های صنعتی ، موتور به طور مستقیم به یک  پمپ هیدرولیک متصل می گرددو آن پمپ از طریق تعدادی شلنگ حاوی روغن هیدرولیک ؛ وظیفه ی تقسیم نیرو بین اجزا را بر عهده دارد. در نتیجه در این دستگاه ها نیازی به استفاده از هیچپونه گیربکس یا تسمه ای نمی باشد و کاربر می تواند با تغییر وضعیت اهرم هایی که در اختیار دارد شدت جریان روغن هیدرولیک را در داخل شلنگ ها تنظیم کرده و در نتیجه دستگاه را کنترل کند.

 

 

بخش های مهم سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتیاز آنجا که یک جاروب خیابانی  قرار است در محیط های نا ملایم صنعتی برای جمع آوری حجم بالایی از مواد مورد استفاده قرار گیرد ، باید دارای مقاومت و شرایط ویژه تری نسبت به سایر مدل ها باشد. در انتخاب صحیح چنین دستگاه هایی دقت در نوع و کیفیت تمامی اجزای تشکیل دهنده آنها بسیار حائز اهمیت خواهد بود . شاخصه هایی مثل جنس برس ها ، فیلتر ها ، پهنای تمییز کنندگی ، دسترسی آسان به اجزأ داخلی دستگاه ، توان موتور های مکنده ، شعاع چرخش کامل دستگاه ، ظرفیت مخزن و نحوه تخلیه آن و …  می باشد.

هزینه ی پایین نگهداری از جاروی محوطه

با توجه به هزینه بر بودن و وقت گیر بودن جارو کشی دستی محیط به روش های سنتی و هم چنین زمان بر بودن و کیفیت پایین انجام فرایند به این روش ، دستگاه سوییپر صنعتی با کاربری خودکار خود که تنها نیازمند هدایت اپراتور است ، ضمن کاهش چشگیر زمان ، هزینه های ناشی ازنظافت و نیروی انسانی را نیز کاسته و کیفیت مطلوب نظافت را برای کارفرمایان پدید می آورد. همچنین هزینه های پایین نگهداری و تعمیر دستگاه از لحاظ اقتصادی هم به صرفه می باشد.

لینک های مفید:

سوییپر: فهرستی از محصولات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *