مقالات آموزشی نظافت صنعتی

سوییپر برای بهداشت و نظافت مکانیزۀ محوطه شهربازی ها

شهربازی محیطی است که روزانه تعداد بسیاری زیادی از افراد در آنجا تردد دارند که شاید بخش اعظمی از آنها کودک باشند. این اماکن یکی از مهم ترین فضاهای تفریحی برای گذران اوقات فراغت خانواده ها در کنار کودکان و دوستان است. پاسخ به این پرسش که چرا مسئلۀ نظافت صنعتی و بهداشت در شهربازی ها بسیار حائز اهمیت است، امری کاملاً واضح و مبرهن است. از مقتضیات یک فضای عمومی برای گذران اوغات فراغت و تفریح، ازدحام جمعیت، سرو صدا، خوردن خوراکی های مختلف و … است. بنابراین به طور قطع ما در این اماکن علاوه بر خاک و گرد و غبار که در سطح محطوطه و فضای سبز دائماً مشکل ساز می شود با حجم عظیمی از زباله های خشک و تر در شهربازی ها مواجه هستیم. از جملۀ این زباله ها می توان به بطری های آب معدنی، نوشابه، دلستر و دیگر نوشیدنی ها، کاغذ ساندویچ، کاغذهای رسید، بلیط و غیره، بسته و چوب بستنی، چیپس، پفک، بیسکویت، شیر و … اشاره کرد. علاوه بر این معمولاً در این اماکن تعداد بسیار زیادی تراکت تبلیغاتی برای برنامه های مختلف توزیع می شود که بسیاری از افراد پس از مطالعه آنها را بر زمین می اندازند و این امر می تواند محوطۀ شهربازی را به فضایی بسیار آلوده و نازیبا بدل کند. چنین فضایی به طور قطع شهربازی را از نیل به اهداف اصلی خود، که همانا ایجاد محیطی شاد و مفرح و پرهیجان و اوقات فراغتی زیبا و ایمن برای مردم است، شدیداٌ دور می کند. کمپانی های زیادی در سرتاسر جهان به مسئلۀ اهمیت نظافت مکانیزه با دستگاه های صنعتی برای شهربازی ها اندیشیده اند و این امر را به نحو مطلوبی در برنامۀ تولید دستگاه های خود گنجانده اند. دستگاه جاروی محوطه یا سوییپر کمپانی comac یک گزینۀ بسیار مطلوب برای نظافت فضاهای مختلف شهربازی با عنایت به سطح جهانی استاندارد نطافت در این اماکن است.سوییپر

 

 

سوییپر و نیازهای ویژۀ برای نظافت صنعتی شهربازی

باید توجه داشت که در وهلۀ نخست شهربازی یک فضای بسیار وسیع و گسترده متشکل از فضاهای تفریحی و دستگاه های بازی مختلف از جمله کشتی ها، تاب های مرتفع، سالتوها، یوفو، انواع ترن ها، چرخ و فلک ها، فریزبی ها، رنجرها، استخر توپ و اسباب بازی های کوچک، در کنار انواع کافی شاپ ها، رستوران ها، ایسگاه های سلامتی، کافه ها و غیره است. بنابراین کاملاً واضح است که بهره گیری از نیروی فیزیکی انسانی برای نظافت چنین فضایی امری غیرممکن است. و در صورت مداومت بر گزینش چنین شیوه هایی به طور قطع و یقین هم نیروی کار را با آسیب های فیزیکی و سلامتی مواجه خواهیم کرد و هم با خریداری یک دستگاه نظافت صنعتی می توانیم از صرف هزینه های افزوده برای استخدام نیروی کار و به طور کلی صرف زمان و هزینۀ اضافی ممانعت به عمل آوریم. حال باید دید جاروی محوطۀ comac از چه ویژگی ها و مزایایی برای نظافت مکانیزۀ محوطه و فضاهای مختلف شهربازی برخوردار است.

 

 

سویپر صنعتی و ویژگی های خاص آن برای نظافت شهربازیجاروی محوطه

کمپانی comac سوییپرهای خود را در دو گروه دستی و سرنشین دار طراحی کرده است که به نظر می رسد نوع سرنشین دار آن مناسبت بسیار بیشتری با فضاهای وسیع و بسیطی چون شهربازی دارد. بنابراین توصیه می شود که برای نظافت فضای شهربازی از سوییپر سرنشین دار استفاده شود. به طور کلی سوییپر دستگاهی است که برای نظافت تمامی محوطه های باز می توان از آن استفاده کرد و با توجه به سرعت عمل و کیفیت بالای عملکرد، بر تمامی دیگر انواع شیوه های نظافت اعم از سنتی و مکانیزه، مزیت دارد. از آنجا که شهربازی یکی از اماکنی است که به دلیل بزرگ بودن، نمی توان در آن از آب و شوینده ها برای نظافت استفاده کرد، و از طرفی دیگر ابزارهای نظافت مکانیزه نه از منظر قدرت و نه کارآیی برای چنین فضاهایی طراحی نشده است، جاروی محوطه مناسب ترین دستگاه برای نظافت فضای شهربازی به شمار می آید. یکی از مهم ترین ویژگی های سوییپر صنعتی برای استفاده در شهربازی ها این است که نظافت با این دستگاه به تولید و برخاستن گرد و غبار منجر نمی شود، در صورتی که گزینش هر دستگاه دیگری ممکن است این مشکل بزرگ را برای محوطه ایجاد کند. ایجاد گرد و غبار در فضایی به وسعت یک شهربازی می تواند آرامش و شادی مردم و کاربران را با اختلال اساسی مواجه سازد.

 

 

جاروب خیابانی و جمع آوری انواع زباله ها در شهربازیجاروب خیابانی

برنخاستن گرد و غبار در اثر نظافت مکانیزه با سویپر صنعتی، به دلیل تعبیۀ سیستم فیلتراسیون قوی در دستگاه است. از سوی دیگر مکنده های بسیار قدرتمند در جاروی محوطۀ comac این امکان را برای کاربر فراهم می کند که نه تنها ذرات ریز گرد و غبار را از محوطۀ بازی و شاید مردم بزداید بلکه همزمان زباله های درشت و خشک، از جمله بطریها، کاغذها، بسته بندی مواد خوراکی و غیره را در کنار زباله های خیس چون باقیماندۀ نوشیدنی ها و غیره از سطح محوطه جمع آوری کند. از طرفی به دلیل سرنشین دار بودن این دستگاه، اپراتور تنها نیروی فیزکی اش صرف هدایت دستگاه می شود که آن هم بسیار راحت و آسان طراحی شده است، چنان که به هیچ عنوان به آموزش پیچیده نیاز ندارد.

 

 

جاروی محوطه سوییپر صنعتی و دیگر مزایای آن برای شهربازی ها

۱- تعبیۀ چندین برس قوی جاروب کننده در جاروی محوطۀ Comac

۲- قیمت بسیار مناسب دستگاه

۳- توجه به رعایت مسائل و استانداردهای زیست محیطی در طراحی، تولید و عرضۀ این محصول

۴- امکان گزینش دستگاه سویپری با حجم مطلوب مخزن زباله، که با نیازهای محیط و محوطۀ شهربازی همراستا باشدسویپر صنعتی

۵- تعبیۀ سیستم فیلتراسیون قوی درون دستگاه، به منظور ممانعت از ایجاد ذرات گرد و غبار در فضا

۶- تعبیۀ انواع موتورهای دوگانه سوز، دیزلی و باطری های قوی متناسب با توع کاربری

۷- طراحی بسیار زیبا و کاربرپسند برای محیط شهربازی

۸- صرفه جویی در زمان و هزینۀ نیروی کار

۹- قابلیت تنظیم برس های دستگاه

۱۰- امکان حرکت آسان و سریع به تمامی جهات

۱۱- توجه به زاویۀ دید مناسب کاربر در طراحی محصول

۱۲- تعبیۀ سیستم خنک کننده به منظور کاهش میزان مصرف سوخت

۱۳- تعبیۀ تکاننده های الکتریکی برای تمیز نگه داشتن دائم سیستم فیلتراسیون

۱۴- استفاده از بخش پیشین دستگاه برای تعبیۀ مخزن زباله و از این رو در اختیار داشتن فضای گسترده برای این امر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *