مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کاربرد سوییپر سرنشین دار در محوطه های بیرونی چگونه است

سوییپر سرنشین دار  برای جمع کردن زباله های ریز و درشت در محیط های بیرون و محوطه های بیرونی ساختمان ها و مراکز مختلف که نیاز به تمیزکاری روزمره دارند مورد کاربرد قرار می گیرد زیرا این محیط ها بسیار وسیع بوده و امکان تمیزکاری آن ها به راحتی و با روش های دستی و سنتی میسر نیست.

سوییپر سرنشین دار
ضرورت بهره گیری از دستگاه سوییپر سرنشین دار

ضرورت بهره گیری از دستگاه سوییپر سرنشین دار

پاکسازی مکانیزه تنها با دستگاهی چون سوییپر سرنشین دار در محوطه های بزرگ فراهم است، این سوییپر دارای  صندلی راحت برای نشستن کاربران و به وسیله سرنشین هدایت می شود و از آن جایی که پارکینگ ها، محوطه ساختمان، فضاهای مسکونی، محوطه های تجاری، محوطه های صنعتی و اداری و … نیاز به شست و شو و پاکسازی به موقع و مکانیزه دارند، شرایط مناسبی را  برای شستشو  و خشک نمودن کف شو را فراهم می کنند. محیط های اداری و تجاری سرعت بالایی برای خشک شدن نیاز دارند. خیس بودن این مکان ها و محوطه های عمومی می تواند مشکلات زیادی را برای ساکنین و مشتریان این فضاها فراهم آورد. پارکینگ خودرو از آلوده ترین محیط های شهری محسوب می باشد و برای پاکسازی آن نیاز به سوییپر سرنشین دار هست. در واقع در این سوییپرها بخش مهمی برای انتقال زباله های ریز و درشت در نظر گرفته می شود و در نتیجه این موضوع از انتقال مجدد آلودگی به محیط جلوگیری به عمل می آورد به طوری که وجود سوییپرهای سرنشین دار از خسته شدن نیروی کارجلوگیری می کند و تعداد نیروی خدمات می کاهد.

کاربرد سوییپر صنعتی

سوییپر سرنشین دار بازدهی کار و کیفیت تمیزکاری را افزایش می دهد. این جاروی محوطه جایگزین خوبی برای شست و شو به روش سنتی می باشد. نظافت کردن با این جارو مساحت قابل توجهی از محوطه را تحت پوشش قرار می دهد و امکان برطرف کردن آلاینده و زباله های کوچک و بزرگ با این دستگاه ها فراهم می نماید و این موضوع بر کیفیت پاکسازی محیط تاثیر بسیار زیادی دارد.

اجزای سوییپر سرنشین دار

جاروی شهری سرنشین دار برای شروع کار خود نیاز به یک یا دو برس مجهز دارد که  این برس ها به شکل جانبی در جاروی محوطه مورد استفاده قرار می گیرد. این برس ها از نمونه مدل دیسکی می باشند. برس های دیسکی برای شروع کار خود حرکت چرخشی دارند. آلاینده های این جاروب خیابانی به بخش میانی دستگاه منتقل می گردد. جاروب خیابانی از یک سیستم مکش قدرتمند برای جمع آوری زباله ها برخوردار است. این آلاینده ها به وسیله حرکت چرخشی رو به عقب برس غلطکی یا رولی در قسمت مرکزی سوییپر و مخزن زباله آن منتقل می شوند. با این اتفاق گرد و خاک در محیط به خوبی کنترل می گردد. جمع آوری گرد و غبار به علت برس زنی سوییپر سرنشین دار ضرورت می یابد. با این دستگاه می توان گرد و غبار، زباله هایی همچون نایلون، شاخ و برگ درختان، سنگریزه و … را جمع آوری کرد، دستگاه جاروب خیابانی از فیلتر مناسبی برای ایمنی دستگاه و ممانعت از انتشار گرد و غبار برخوردار می باشد. کارکرد این دستگاه ها بسیار ساده و راحت بوده و همه افراد می توانند آن را مورد استفاده قرار دهند. فیلترهای مورد استفاده در این جاروی شهری از نوع پاکتی یا کاتریجی می باشد، این جاروهای شهری برای تامین نیروی خود به سوخت های فسیلی نظیر بنزین و گازوئیل متوسل می گردند به شکلی که سوخت ها قدرت بالایی نصیب جاروهای خیابانی خواهند کرد. جاروب خیابانی بنزینی یا دیزلی به مراتب از جاروبرقی برقی رایج تر است. چون در بسیاری از محوطه ها امکان دسترسی به پریز برق ضعیف می باشد یا وجود ندارد.

سوییپر سرنشین دار
نقش سوییپر سرنشین دار در مهار آلودگی ها

نقش سوییپر در مهار آلودگی ها

زباله های کوچک و بزرگ در محوطه می توانند بهره وری در صنایع را کاهش دهند. همچنین وجود این زباله ها در محوطه از زیبایی ظاهری فضا می کاهد و باعث پایین آمدن سطح بهداشت محیطی خواهد شد. این موضوع در مدت بسیار کمی می تواند سلامت ساکنین و سایر افراد را به خطر بیندازد. مطلب مهم دیگر این که باقی ماندن زباله ها و آلاینده ها در محیط با تاثیر منفی بر روی کفپوش ها همراه خواهد بود. در چنین شرایطی کفپوش ها رفته رفته از بین خواهند رفت و نیاز به تعمیر و بازسازی می یابند، وجود سوییپر  از این اتفاقات ناگوار و هزینه های اضافی ممانعت خواهد کرد. روش های سنتی سرعت بسیار کمی دارند و نیاز به نیروی خدمات را افزایش می دهند. همچنین این سوییپرها با مزاحمت در رفت و آمد و  همراه نیست. بنابراین بسیاری از افراد بهره مندی از سوییپر صنعتی سرنشین دار را برای مهار آلودگی پیشنهاد می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *