مقالات آموزشی نظافت صنعتی

دستگاه فرش شوی و اهمیت آن در بهداشت سالن های همایش و سینما

در اغلب سالن های همایش، کنفرانس، گرد هم آیی، تالارهای اجتماعات، و هم چنین سینماها و آمفی تئاترها، به منظور ایجاد فضایی آرام برای بهینه سازی میزان توفیق برنامه و امکان تمرکز حضار بر صحبت های سخنران، و به طور کلی حفظ آرامش حضار، کف سالن را به جای سرامیک و پارکت، با موکت یا فرش مفروش می کنند. این مسئله با وجود مزیت هایی که برای عدم ایجاد اختلال در سکوت دارد، که لازمۀ چنین اماکنی است، می تواند مسائل عمده ای را در رابطه با شیوۀ نظافت صنعتی این محیط ها ایجاد کند. به همین دلیل، مدیران این نهادها باید همواره در پی گزینش و خریداری دستگاه فرش شوی صنعتی مناسب برای چنین فضاهایی باشند. علاوه بر کفپوش، این تالارها مملو از صندلی ها یا مبل هایی به منظور نشستن حضار و مهمانان است که روکش آنها از الیاف پارچه تشکیل می شود؛ قاعدتاً اگر یک بار در زندگی مان به سینما، تئاتر، تالار اجتماعات، و یا مراسم جشن و سرور یا بزرگ داشتی در یک سالن کنفرانس برویم و با موکت های لکه دار، کثیف، بدبو، رنگی و یا صندلی هایی که رنگ طبیعی آنها به دلیل مدتها استفاده بدون شستشوی مناسب تغییر یافته باشد، مواجه شویم، برای همیشه از حضور مجدد در آن مکان خودداری خواهیم کرد.در کنار این مسائل تهیه و خریداری یک دستگاه مبل شور صنعتی نیز بسیار کارآمد خواهد بود.

بنابراین، در کنار شستشو و حفظ پاگیزگی فرش و موکت، ما به دستگاه فرش شوی و همچنین مبل شوی صنعتی نیز برای حل این معضل نیازمندیم. اگر هر دوی این قابلیت ها را بتوانیم با خریداری تنها یک دستگاه فرش و مبل شوی به دست آوریم، وضعیت بسیار ایده آل خواهد بود. چرا که نمی توان انکار کرد که کثیفی مبل و فرش، به دلیل جنس الیافیِ آنها تأثیر بصری و نیز روانی بسیار بدتری از آلودگی زمین، که از نظر ناظر به راحتی قابل رفع است، بر جای می گذارد و معمولاً افراد از حضور در چنین اماکنی سرباز می زنند. به طور قطع و بدون پرسش، می توان گفت یکی از دلایل عمدۀ شهرت اماکن فرهنگی چون سینما، تئاتر و تالارهای اجتماعات و همایش، در کنار عوامل بسیار دیگر، مسئلۀ حفظ نظافت و بهداشت است.دستگاه فرش شوی

 

نظافت صنعتی سینما و سالن همایش با دستگاه فرش شوی :

با توجه به شکل فضاهای داخلی سینما، تئاتر و انواع تالارها و سالن های گرد هم آیی و سمینار، که از ردیف های متوالی صندلی های عموماً کوچک و هم شکل و ثابت تشکیل شده است، محدودیت های ویژه ای در این اماکن برای کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی وجود دارد که شرکت comac با در نظر گرفتن تمامی این مسائل به طراحی و عرضۀ دستگاه های نظافت مکانیزه برای کاربرد اختصاصی در این امکان فرهنگی مبادرت کرده است؛ در این بخش به برخی از این محدودیت ها اشاره می کنیم:

۱- نخست، همان طور که بیان شد، امکان تغییر مکان و حرکت دادن صندلی ها  مبل ها در این اماکن وجود ندارد و فرش شوی باید بتواند صندلی ها را در همان مکان خودشان شستشو دهد؛

 

۲- وقتی صندلی ها ثابت است بخش هایی از آنها طبیعتاً به راحتی قابل دسترس برای تمیز کردن و شستشو نیست؛

 

۳- وقتی صندلی ها ثابت است، شستن فرش یا موکت زیر آن نیز با اشکال و دشواری مواجه می شود؛ چرا که بخش اعظمی از فرش در زیر صندلی ها و به ویژه در بخش اتصال پایل صندلی به زمین، به راحتی با دستگاه های معمولی و سنتی قابل شستشو نخواهد بود.

 

۴- خود فرش ها هم امکان جابه جایی ندارد، بنابراین به طور کلی تمامی فرش ها، موکت ها و مبل های این اماکن باید در همان مکان خود شسته شود؛

 

۵- فرش های ثابت بر روی فضاهای باریک پلکانی چسبیده شده است و بنابراین فضای شستشوی فرش و موکت بسیار محدود و اندک است؛

 

۶- شستن صندلی، مبل و فرش و موکت به شیوۀ سنتی در چنین امکانی، با توجه به عدم قابلیت جایه جایی و خارج کردن آنها و نیز با عنایت به غیرمعمول بودن شکل و فرم فضای شستشو، می تواند در دراز مدت آسیب های جدی فیزیکی به فرد مسئول نظافت وارد کند که کشیدگی بیش از حد عضلات  به منظور دسترسی به فضاهای زیرین و دررفتگی عضلات می تواند از اشکالات عمده باشد؛

 

دستگاه فرش شوی

مهم تر از تمامی این مسائل، نظافت مکانیزه فرش و مبل در محل باید به گونه ای انجام شود که نیاز به صرف زمان برای خشک کردن آنها نباشد، چرا که مرطوب شدن فرش و مبل در یک فضای داخلی سرپوشیده می تواند تا مدتها بوی نامطبوعی در آن مکان به جای گذارد و آن را غیر قابل استفاده کند.

از طرفی دستگاه فرش شوی  باید به گونه ای انتخاب شود که بتوان از آن در زمان اندک، با سرعت بالا، بهره گرفت؛ زیرا در چنین اماکنی نیاز سریع به آماده سازی مجدد مکان برای برنامه های بعدی و یا رفع  سریع آلودگی ناگهانی در فرش، موکت یا مبل، بدون برجای ماندن اثرات رطوبت و بو، ضرورت در اختیار داشتن یک مبل و فرش شوی مناسب را برجسته می سازد.

 

دستگاه فرش شوی و موکت شوی برای شستشو فرش و مبل در سالن همایش و آمفی تئاتر

کمپانی comac با عرضۀ دستگاه فرش شوی که به خوبی نیازهای مشتری در بخش اماکن فرهنگی اجتماعات مختلف را در نظر داشته است، با ایجاد قابلیت های زیر خدمت بزرگی به این گروه از مشتریان خویش ارائه کرده است:

  1. شستشو و خشک کردن هم زمان فرش، مبل، موکت و صندلی روکش دار، با شویندۀ فومی، بدون برجای گذاشتن اثر رطوبت، با مکنده های قوی که می تواند کوپکترین ذرات فوم و رطوبت را از داخل الیاف موکت و مبل جذب کند.
  2. حجم کوچک دستگاه و نیز وزن پایین آن، که امکان کاربرد آن در فضاها و راهروهای باریک و غیرقابل دسترس را تسهیل می کند و هم چنین به فرد اجازه می دهد بدون ایجاد آسیب جسمی و فیزیکی، بتواند زیر صندلی ها و گوشه و کنار مبل ها در سینما و آمفی تئاتر و نیز سالن ها را بشوید.
  3. میزان تولید صدا در این دستگاه فرش شوی در حد حداقل است و اگر فرش و موکت این فضاها در میان برنامه دچار آلودگی و لکه دار شد، می توان بدون ایجاد اختلال اساسی در برنامه و با سرعت بسیار بالا، این آلودگی را رفع کرد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *