مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انواع دستگاه سوییپر شهری

دستگاه سوییپر شهری یکی از پرکاربردترین محصولات خدمات نظافتی محسوب می شود که در محیط های شهری مورد استفاده واقع می شود، این دستگاه با بهره مندی از به روزترین و با کیفیت ترین امکانات و توانایی ها توانسته است نقش بسیار مهمی را در حفظ سلامت و بهداشت شهرها بر عهده گیرد. این جاروب خیابانی فوق پیشرفته در انواع طرح ها با قابلیت های مختلف تولید و عرضه می گردد و کاربران می توانند با  استفاده از آن انواع آلودگی های خشک بر روی سطح زمین را در کوتاه ترین مدت زمان ممکن جمع آوری و پاکیزه نمایند. عملیات نظافت با بهره مندی از این دستگاه  مدرن با استفاده از برس های باکیفیت و انعطاف پذیر اجرا شده و امکانات رفاهی گوناگون و بی نظیری را در اختیار کاربران قرار می دهد. انواع جاروهای شهری در ابعاد بسیار بزرگی طراحی می شوند و در مواقع حرکت بر روی سطوح ناهموار  به صورت اتوماتیک وار با فشار مناسب بر روی زمین عملیات نظافتی را به انجام می رسانند. طراحی مدرن و پیشرفته این سوییپر شهری قابلیت جمع آوری درشت ترین و کوچکترین زباله ها را به سهولت ممکن کرده و سرعت حرکت و نظافت آن نسبت به دیگر دستگاه های صنعتی بسیار بیشتر می باشد.

دستگاه سوییپر
انواع دستگاه سوییپر شهری از نظر نوع سیستم محرک

انواع دستگاه سوییپر شهری از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه سوییپر شهری به عنوان یک دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی گزینه بسیار ایده آل برای نظافت با کیفیت و پرسرعت در محیط های گوناگون است. در حال حاضر با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی استفاده از دستگاه هایی چون جاروب شهری گزینه ای مناسب در مقابل روش های سنتی و ریسکی بی کیفیت گذشته می باشد به طوری که با گذشت زمان شاهد بهره بری از آن برای دستیابی به  نظافت با کیفیت تر هستیم. با توجه به کارایی های این جاروی شهری شاهد تولید انواع طرح ها و مدل های مختلف با قابلیت های متنوعی هستیم که در این بخش می خواهیم شما  با انواع این جاروبرقی شهری و نوع سیستم محرک آن آشنا شوید:

سوییپر باتری دار

این نوع سوییپرها دارای کارایی بسیار بالایی بوده و با توجه به داشتن موتور الکتریکی هیچ گونه آلودگی زیستی ایجاد نمی کنند و از این رو با محیط زیست بسیار سازگار می باشد، می توان گفت گزینه بسیار ایده آل برای نظافت فضاهای پوشیده تنها این دستگاه می باشد.

سوییپر مکانیکی

در این نوع از سوییپرها هیچ عملکردی وابسته به موتور دستگاه نبوده و این دستگاه فاقد موتور می باشد از این رو برای انجام عملیات نظافتی با این جاروهای شهری دیگر نیازی به منبع انرژی برقی یا بنزینی نمی باشد.

 سوییپر سوخت فسیلی

یکی از پرکاربردترین انواع سوییپرها، جاروی محوطه با موتور دیزلی، بنزینی و دوگانه سوز است، با توجه به سهولت در تامین سوخت های فسیلی می توان گفت این نوع سوییپر یکی از کارآمدترین انواع جاروهای شهری می باشد.

تقسیم بندی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

دستگاه سوییپر شهری از نظر روش تخلیه مخزن نیز به دو دسته تقسیم می شود که عبارت است از سیستم تخلیه مکانیزه و سیستم تخلیه دستی که این دو نوع از روش های تخلیه مخزن سویپرهای شهری می باشد.

 سیستم تخلیه دستی

در این روش تخلیه مخزن با رهاسازی یک اهرم از بدنه زباله ها به صورت دستی انجام می گردد و به این منظور دستگاه های متوسط و کوچک با حجم مخزن پایین تر در اولویت قرار داده می شود.

سیستم تخلیه مکانیزه

در این نوع سوییپرهای شهری یک جک هیدرولیک موجود بوده که این جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و در بر روی مخزن تخلیه زباله قرار می گیرد و قابلیت تخلیه حجم بالای زباله های مخزن را دارا می باشد.

دستگاه سوییپر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *