مقالات آموزشی نظافت صنعتی

جاروبرقی صنعتی و تجهیزات کاربردی مورد استفاده این مکنده های صنعتی

جاروبرقی تجاری دستگاهی با استاندارهای مناسب به منظور مصارف خانگی و تجاری همچون جمع آوری، غبارگیری، انتقال مواد، نگهداری مواد، جداسازی مایعات و بسیاری مصارف دیگر در صنایع و مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بطور کلی استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع ممکن است لزوما جع آوری بالای مواد را عهده دار نباشد اما به علت محیطی که دستگاه در آن استفاده می شود لازم است که جاروبرقی دارای بدنه، جنس و قدرت مناسبی باشد.

جاروبرقی های تجاری با توجه به میزان قدرت کاری و نوع محیط کاری، تقسیم بندی می شوند. هر جاروبرقی صنعتی دارای لوازم جانبی بسیار متعددی می باشد که از آن در مصارف مختلف نظافتی به منظور داشتن عملکردی بهتر و سرعت عملی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

جاروبرقی صنعتی

انواع تجهیزات کاربردی در جاروبرقی صنعتی

انواع شیلنگ ها و خرطومی های جاروبرقی صنعتی که با داشتن جنس و انعطاف متفاوت دارای عملکردهای گوناگونی می باشند. از انواع این نوع تجیزات می توان به خرطومی ضد سایش بسیار انعطاف پذیر و غیره می باشند که با توجه به نوع مواد، به منظور عملکردی بهتر با طول عمری بالاتر مورد استفاده قرار می گیرند.

۱ . نازل مخروطی جاروبرقی صنعتی که با توجه به نوع طراحی و جنس آن، به عنوان ابزاری کارامد در نظافت و جمع آوری مواد از گوشه و کناره ها  می باشد. جنس این نازل از لاستیک بوده و قابلت انعطاف پذیریه بالایی دارد و در برخورد به اشیاء به انها صدمه وارد نمی کند.

۲ . از دیگر تجهیزات کاربردی در امر نظافت و جمع آوری مواد به عنوان ابزاری کارآمد می توان به برس مستطیلی به منظور نظافت و گردگیری قفسه ها و سطوح صاف اشاره نمود. همچنین مدل گرد این نوع برس نیز طراحی گشته که از ان بیستر به عنوان نظافت دستگاه ها و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

۳ . نازل سر تخت یکی دیگر از ابزار پر کارد در جاروبرقی صنعتی می باشد که با توجه به نوک تخت و پهن خود، توانایی جمع آوری مواد سخت از سطوح را دارا می باشد.

۴ . یکی دیگر از نازل های پر کاربرد در امر نظافتف نازل لوله پاک کن می باشد که با توجه به شکل منحصر به فردی که طراحی گردیده مناسب ناظافت و غبار گیری سطوح لوله می باشد که از این نازل در نظافت و غبار گیری موتورخانه ها و تاسیسات استفاده می شود.

۵ . نازلی کوچک و نرم به منظور کندن مواد نرم ولی چسبده به سطح زمین طراحی گردیده تا بتوان تمامی مواد را به طور کامل از سطوح پاک نمود.

 ۶ . برای کارکرد راحتر و سریعتر جارو برقی در مراکز بزرگ ابزاری طراحی گردیده تا بتوان آن را به طور ثابت به بدنه دستگاه متصل نمود و با آن به جمع آوری و مکش مواد سطوح هموار پرداخت.

۷ . به منظور جمع آوری روغن و مواد مایع از گوشه و کناره های و حفره ها ابزاری طراحی گردیده تا بتوان این مواد را با قدرت و سرعتی مناسب مکش و جمع آوری نمود. ابزاری به نام نازل انحنا دار بر روی دستگاه قرار می گیرد تا توانایی انجام این کار ایجاد گردد.

۸ . در بعضی از مواقع لزوم استفاده از از یک نازل با طول زیاد به منظور نظافت و جمع آوری مواد در قسمت زیرین لوازم و اثاثیه ثابت الزامی می باشد که بدین منظور از نازل سر تخت و یا سر گرد با طول یک متر به منظور نظافت و جمع آوری مواد بطور کامل مورد استفاده قرار می گیرد.جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی و دیگر کاربردهای آن برای نظافت صنعتی :

جارو کردن کارخانجات

نظافت صنعتی سوله ها

بهداشت محیط در فرودگاه ها

نظافت مکانیزه سالن های تولید

لینک های مفید :

مکنده صنعتی : فهرستی از محصولات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *