جاروبرقی صنعتی و اهمیت و کاربرد آن در نظافت صنعتی خوابگاه ها

با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ و کلان شهرهایی مانند تهران و تمرکز اکثر فرصت های و جاذبه ها در این شهرها به مرور تعداد بسیار زیادی مراکز اقامت دائم شکل گرفت که از منظر شیوۀ مدیریت و سیاست های کلی پیرامون آنها با هتل ها و مسافرخانه ها کاملاً متفاوت است. این مراکز برای افرادی که نمی خواهند به دنبال منزل باشند و یا از عهدۀ تأمین هزینه های مسکن در شهرهای بزرگ برنمی آیند شرایطی برای سکونت فراهم می کند. از آن جا که بسیاری از فرصت های شغلی، تفریحی، گردش گری، تحصیلی، و یا حتی اجتماعی در شهرهای بزرگ متمرکز شده است، طبیعی است که جمعیت این شهرها و افرادی که به دنبال راهی برای سکونت در آنها هستند، روز به روز در حال رشد و فزونی باشد. شکل گیری خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی و شغلی که بخشی از هزینه های آن معمولاً از سوی دولت یا ارگان شغلی موردنظر تأمین می شود پیامد اصل این امر است. فارغ از این که این مراکز در کدام نقطۀ شهر واقع شده و چه افرادی در آن سکونت دارند، یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین مسائل برای جلب مشتری در آنها، رعایت دقیق بهداشت و نظافت است، چرا که عدم توجه به این امر در اماکن عمومی چون پانسیون ها و خوابگاه ها می تواند به بروز و شیوع انواع و اقسام بیماری های ناشناخته منجر شود. کمپانی comac انواع محصولات شامل مکنده صنعتی و جاروبرقی صنعتی را طراحی و به بازار عرضه کرده است که به خوبی با نیازهای مشتری در خوابگاه ها هم راست است.جاروبرقی صنعتی

 

جاروبرقی صنعتی و نیازهای ویژۀ خوابگاه های دانشجویی :

تعداد بسیار زیادی از افراد ساکن شهرهای کوچک همه ساله برای تحصیل در دانشگاه های معتبر به کلان شهرها مهاجرت می کنند؛ بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه های عالی نیز پس از فراغت از تحصیل به این دلیل که شغلی متناسب با سطح قابلیت ها، تجربه ها و دانش و مهارت هایی که در دانشگاه کسب کرده اند، در شهر محل سکونت خویش نمی یابند، در پی یافتن شغلی در همان شهر محل تحصیل خویش هستند. در بسیاری از موارد نیز محدودیت ها و کمبود امکانات در شهرهای کوچک افراد را به گزینش های این چینین سوق می دهد. برخی از این خوابگاه ها وابسته به دانشگاه ها و یا سایر سازمان هایی چون شرکت ها، وزارتخانه ها، نیروگاه ها، فرمانداری ها، شهرداری ها و غیره است. در هر صورت، فارغ از نوع و شکل این اماکن ویژگی های عموماً یکسانی از منظر نیازها و ضرورت های نظافتی دارد:

این اماکن معمولاً به صورت اتاق های مجزا و یا سوییت هایی اداره می شود که در هر اتاق بیش از دو نفر ساکن هستند؛ سکونت تعداد زیادی افراد با فرهنگ ها و آموزش ها و تربیت های مختلف و از خانواده های بسیار متفاوت در یک مکان واحد می تواند مسائل بسیار زیاد و متفاوتی ایجاد کند و شلوغی و به هم ریختگی و کثیفی مکان یکی از ابتدایی ترین آنهاست. و این نیاز وجود دارد که اتاق یک روز در میان یا دست کم هفته ای دو بار تمیز شود.

کف اتاق ها عموماً با موکت و در مواردی قالی مفروش شده است. و از آن جا که معمولاً اسباب و اثاثیۀ باکیفیتی برای اماکن عمومی از این دست تهیه نمی شود این موکت ها و قالی ها بسیار مستعد جذب زباله و گرد و غبار و به ویژه مو و زباله های ریز هستند.

به دلیل دولتی یا نیمه دولتی بودن این اماکن تأمین بودجه برای امکانات رفاهی به دشواری صورت می گیرد؛ از این رو، امکان تهیه یک جاروبرقی تجاری برای هر اتاق و یا حتی هر سوییتبرای انجام کار نظافت صنعتی، یه هیچ عنوان میسر نیست. از این رو، در بسیاری از این اماکن می بینیم که کل مجموعه تعداد انگشت شماری جاروبرقی دارد که ساکنین در ازی امانتکارت شناسانی از آن استفاده می کنند. گاهی نیز به هر طبقه یک جارو اختصاص می یابد.

شیوۀ نظافت خوابگاه ها و افراد عهده دار این مسئولیت در جاهای مختلف متفاوت است؛ گاهی جارو را خود ساکنین یعنی دانشجویان یا شاغلین استفاده می کنند و نظافت بر عهدۀ خود ایشان است و در برخی موارد نیز خدمه ای برای این کار استخدام شده اند.

خوابگاه ها معمولاً چند طبقه است و در بسیاری موارد آسانسور  و بالابر هم ندارد؛ و این امر وقتی مشکل ساز می شود که افراد ساکن در طبقات مجبور باشند برای نظافت سوییت و یا اتاق جاروبرقی را از طبقۀ پایین که معمولاً دفتر مدیریت و یا سرپرستی خوابگاه در آن واقع است، به طبقات بالاتر بیاورند.جاروبرقی صنعتی

 

جاروبرقی صنعتی چه کمکی به نظافت خوابگاه ها می کند؟

با عنایت به تمامی چیزهایی که در رابطه با نیازهای نظافتی خوابگاه ها ذکر شد، روشن است که خریداری جارو برقی خانگی برای این اماکن تنها به تخصیص بودجۀ بسیار بیشتر نیاز دارد؛ چرا که این جاروها به هیچ عنوان برای نظافت اماکن بزرگی چون خوابگاه کارآیی ندارد. مدیران خوابگاه ها به منظور صرفه جویی در هزینه، زمان، نیروی انسانی و نیز مرتفع سازی بسیاری از مسائلی که در بالا ذکر شد، می توانند با حریداری انواع مکنده های comac و جاروبرقی صنعتی مشکلات بهداشتی خوابگاه را برای همیشه از بین ببرند. این اماکن به جاروب هایی نیاز دارد که بتواند به کرات در روز مورد استفاده قرار گیرد، مصرف برق پایینی داشته باشد و صدای آن آزاردهنده نباشد. حمل و جابه جایی آن بسیار آسان باشد و حرکت آن روی زمین به دشواری صورت نگیرد. تخلیۀ مخزن آن به راحتی انجام شود. یا با باطری شارژی قوی کار کند و یا کابلی بسیار بلند برای نظافت اتاق های مختلف سوییت و نیز آشپزخانه داشته باشد. جاروی صنعتی coamc می تواند با پاسخ گویی هم زمان به این نیازها بهترین گزینۀ ممکن برای کاربرد در خوابگاه های دانشجویی باشد. برای نظافت و شستشوی صنعتی راهروها و سالن های خوابگاه هم میتوانیم از اسکرابر یا کف شو صنعتی نیز استفاده کنیم

 

مزیت های جاروبرقی صنعتی comac برای نظافت مکانیزه خوابگاه های دانشجویی :

جاروبرقی های coamc در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ برای کاربری های مختلف در خوابگاه مناسب هست؛ حتی نوع بزرگ آن نیز به گونه ای بسیار کاربرپسند و کارآمد طراحی شده است.جاروبرقی صنعتی

بسیاری از جاروهای comac علاوه بر مکش زباله های خشک، در واقع مکندۀ آب و خاک محسوب می شود و در اماکن شلوغی چون خوابگاه که انواع آلودگی ها در آن ممکن است، به خوبی می تواند به رفع آلودگی های خیس و خشک کمک کند.

فیلترهای زباله در این جاروبرقی صنعتی به راحتی تخلیه و تعویض می شود.

می توان قدرت موتور را در این جاروها تنظیم کرد.

در صورت خرابی کابل دستگاه جاروبرقی صنعتی، که احتمال آن به دلیل شیوه های رفتاری مختلف در خوابگاه بسیار بالاست، به راحتی بدون نیاز به تعویض یا تعمیر دستگاه میتوان تنها کابل را تعویض کرد.

چرخ های پلاستیکی این جاروبرقی صنعتی صنعتی بدون باقی گذاشتن ردی از خود به سهولت در تمام جهات حرکت می کند و نیاز به صرف نیروی فیزیکی زیاد برای حمل آن نیست.

 

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: