مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انواع تجهیزات نظافت صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی از جمله مهمترین و پرکاربردترین انواع محصولات و لوازمی می باشد که در سال های اخیر با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد تولید و طراحی انواع آن به صورت تجهیزات و دستگاه های نظافتی بوده ایم این امر نشان دهنده پیشرفت بی نظیر تولید و بهره مندی از ابزار نظافتی می باشد. با گسترش تولیدات تجهیزات و لوازم نظافتی دیگر شستشوی سنتی کنار گذاشته شده و روش نوین جایگزین روش سنتی و قدیمی شد. کیفیت شستشوی و نظافت صنعتی توانست توجه و نظر بسیاری از کاربران و کارفرمایان را به خود جذب خود کرده و امروزه به عنوان پرتقاضاترین و پرفروش ترین دستگاه های پیشرفته محسوب شوند. دستگاه های نظافتی در انواع مختلفی با کارایی متنوعی تولید و عرضه می شوند که هریک برای استفاده در زمینه های مختلف کارساز بوده و دارای ویژگی ها و مشخصات فنی متنوعی می باشند.

انواع تجهیزات نظافت صنعتی

انواع تجهیزات نظافت صنعتی
انواع تجهیزات نظافت صنعتی

همانطور که در بخش قبلی ذکر کردیم تجهیزات نظافتی صنعتی در انواع مختلفی تولید و عرضه شده که هر یک دارای کاربرد و کیفیت متنوعی هستند، از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– مکنده صنعتی کارخانه سیمان:

جمع آوری کردن ضایعات از روزی سطوح مختلف در صنایع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که صنایع سیمان یکی از این موارد بوده و به دلیل حجم بالای مواد که تولید می شود احتمال آسیب رسیدن به محیط زیست را بسیار بالا بوده و از این رو دستگاه مکنده صنعتی به عنوان سیستمی بسیار با کیفیت‌، با کارایی بالا از کاربرد قابل توجهی برخوردار می باشد.

دستگاه اسکرابر صنعتی

تمیز کردن و شستشوی کف زمین از مهم ترین بخش های نظافت به شمار می رود،  به این منظور از دستگاه اسکرابر برای این کار بهره گیری می شوند که در کوتاهترین مدت زمان به بهترین شکل ممکن سطح زمین را از لکه و آلودگی ها پاک می کند.

دستگاه نماشوی مکانیزه

همانطور که می دانید نمای ساختمان همواره در معرض آلودگی و کثیفی محیط خارجی قرار می گیرد که این آلودگی ها نتیجه شرایط جوی از جمله باران، آلودگی هوا، دود اتومبیل ها و کارخانه ها می باشد. دستگاه نماشوی، دستگاهی بسیار پیشرفته برای شستشو و از بین بردن آلودگی های نمای ساختمان محسوب می شود.

موکت شوی صنعتی

موکت شوی ابزاری بسیار پرکاربرد بوده و در سالن های سینما و آمفی تئاتر ها و … مورد استفاده واقع می شوند. با توجه به پرتردد بودن این فضاها روزانه نیاز به نظافت داشته و استفاده از این دستگاه در محیط های عمومی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مزیت استفاده از دستگاه های صنعتی در نظافت

انواع تجهیزات نظافت صنعتی
مزیت استفاده از دستگاه های صنعتی در نظافت

بهره مندی از نظافت صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، مزیت استفاده از این دستگاه ها سبب افزایش تقاضای خرید می شود. از جمله مزایای دستگاه های صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اولویت بهداشت و ایمنی

از مهمترین موضوعاتی که در تمامی مشاغل از اهمیت بسیار برخوردار می باشد حفظ و امنیت مشتریان و پرسنل می باشد که تجهیزات نظافتی سبب جلوگیری از لغزش کاربران در محیط ها می شود چرا که عمل شستشو و خشکشویی همزمان اجرا می گردد.

کاهش خطرات و افزایش رضایتمندی مشتریان

استفاده از این دستگاه های صنعتی احتمال بروز حوادث را به صورت قابل توجهی کاهش داده و سطح رضایتمندی بالایی را به دست می آورد.

دستگاه های نظافت صنعتی و حذف آلاینده ها

استفاده از تجهیزات مکانیزه از انتشار گرد و غبار و پخش آلودگی در هوا جلوگیری نموده و از این رو می توان در هر ساعاتی از شبانه روز بدون نگرانی از این تجهیزات بهره مند شد.

کاهش اثرات زیست محیطی

بهره مندی از ماشین آلات نظافتی سبب کاهش اثرات مخرب زیست محیطی می شود و در نتیجه از انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای جلوگیری به عمل می آورد.

ضرورت انتخاب دستگاه های مناسب در نظافت

استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و با توجه به تمامی ویژگی ها و مزیت هایی که دستگاه های صنعتی داراست، در اولویت بسیاری از کاربران قرار گرفته است، هم چنین ضرورت انتخاب دستگاه های مناسب در نظافت مکانیزه سبب بهبود در نظافت و کیفیت کاری بسیار عالی و بی نظیری می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *