مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر و مهمترین اجزای آن جهت کار نظافت و شستشو

دستگاه های اسکرابر بوسیله دو عمل شستشو و خشک کردن بوسیله آبشن خشک کن و چرخیدن سریع برسها کار شستشوی صنعتی را انجام می دهد و بوسیله یک دستگاه مکنده قوی که در زیر دستگاه کف شو تعبیه شده، همه آب های جمع شده حاصل از شستشو را مکش کرده و به داخل مخزن آب کثیف هدایت می کند، فقط با یک بار تمیز کردن کف با دستگاه زمین شور ، طح کاملا تمیز می شود. از مهمترین مزایای اسکرابرها افزایش سرعت شستشو صنعتی، صرفه اقتصادی بالا، کم شدن مصرف آب و مواد شوینده صنعتی و … می باشد و دیگر نیازمند این نیستیم که برای تمیز کردن یک مکان عمومی مجبور به مسدود کردن این گونه اماکن شویم . زمین شورها با در نظر گرفتن متراژ و میزان تردد مکان مورد نظر انتخاب میشوند. که هر کدام از این مدل ها دارای فاکتورهای مخصوص به خود هستند که به بالا رفتن کیفیت و سرعت نظافت تاثیر مستقیمی می گذارد.دستگاه اسکرابر

 

 

چگونگی کارکرد دستگاه اسکرابر :

دستگاه اسکرابر اجزای مختلفی دارد که این اجزاء تاثیر مستقیمی روی یکدیگر دارند مانند: مخزن آب تمیز که در قسمت بدنه اصلی دستگاه قرار گرفته و در قسمت بالایی برس ها قرار می گیرند و به طور معمول آب مورد نیاز خود را جهت نظافت صنعتی آن به صورت یک برنامه سریع بر اساس جاذبه زمین ویا توسط یک سیستم اتوماتیک که بر روی برس ها تنظیم شده است. اندازه مخزن ها نیز بسته به مدل دستگاه کاملا متفاوت هستند به طور مثال برای اسکرابر خودرویی قطعا سایز مخازن بزرگتر میشود و در مدل کفشو دستی نیز اندازه مخزن ها کوچکتر می شود، ولی عملکرد همه آنها یکسان است.

 

 

مدل های برس در اسکرابر :

برس های نصب شونده بر روی برس ها دارای مدل های گوناگونی هستند البته گاهی در بعضی از مدل ها دو برس به صورت همزمان نصب می شوند که اصطلاحا اسکرابر دو برسه نام دارند . برس ها و پدها در اصل دو مدل اند یکی برس دیسکی و دوم برس استوانه ای شکل که در بیشتر مدل های کفشو از برس مدل دیسکی استفاده میشود.اسکرابر

 

 

خشک کردن کف زمین با تی اسکرابر صنعتی :

تی های اسکرابر که در قسمت عقبی دستگاه نصب شده اند  و کار  خشک کردن سریع کف زمین را انجام می دهند که غالبا اندازه این تی خشک کن حدودا ۲۰% بزرگتر از اندازه کف شور صنعتی است که بر روی یک دسته متحرک نصب شده است تا توانایی شستشوی کلیه سطوح را داشته باشد.

 

 

موتورهای مکنده دستگاه کف شو :

پس از انجام کار نظافت مکانیزه، آب آلوده بر روی سطوح که معمولا همراه با زباله های ریزی است توسط موتورهای مکنده به درون مخزن آب کثیف هدایت می شود تا جهت تخلیه به مکان دیگری منتقل شود. حتما باید این مسئله  را مد نظر داشته باشیم که اگر مخازن آب آلوده به موقع تخلیه نشود و مخزن کاملا پر شود موجب نفوذ آب آلوده به داخل موتور مکنده میشود و ممکن است موجب خسارات زیادی به دستگاه شود و برای پیشگیری از وقوع این قضیه در مخزن آب ریکاوری یا آب اسکرابر صنعتیکثیف یک شناور قرار می گیرد تا قبل از رسیدن میزان آب به حد تعیین شده، شناور سریعا مسیر ورودی مکنده را مسدود می کند و حالت خفگی در مخزن ایجاد می کند و با ایجاد صدای نا خوشایند به کاربر هشدار می دهد که مخزن پر شده است و به این ترتیب از نفوذ کردن آب ریکاوری به داخل موتور مکنده اسکرابر  پبشگیری می کند و خسارات احتمالی آن کاهش می یابد. این مخزن آب کثیف معمولا به اندازه مخزن آب تمیز می باشد که مخزن آب ریکاوری قابلیت جدا شدن را داشته که بتوانیم به راحتی آن را شسته و تمیز کنیم. صفحه کنترل پنل این اسکرابرها غالبا بر روی  دسته زمین شوی و یا در نزدیک آن تعبیه می شود. که این صفحه کنترل پنل به کاربران اجازه روشن و خاموش کردن کف شوی صنعتی را در هر زمان که نیاز است را میدهد.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *