مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انواع اسکرابر قابل استفاده در محیط‌های کسب و کار

اگر یک کارخانه دار هستید یا صاحب یک کسب و کار و در اطراف شما کوهی از کالا و لوازم وجود دارد، توجه به این نکته که فضای کاری شما باید تمیز و بدون آلودگی باشد، ضروری است. جدا از اینکه انجام دادن کارها در یک محیط تمیز آسان تر است، توجه به سلامتی خود و اطرافیان در جهت بهبود عملکرد کاری نیز لازم است. به این منظور، شما به نیرویی احتیاج دارید تا خود را وقف تمیز نگه داشتن و بهداشتی کردن محیط کند و از همه مهم تر وجود تجهیزاتی است که بتواند به افراد در این راستا کمک کند، از جمله این تجهیزات می توان به دستگاه‌های اسکرابر و سویپر صنعتی اشاره کرد. سرمایه گذاری روی یک کفشوی صنعتی ، یک قدم بسیار مهم به حساب می آید و در طولانی مدت از سرمایه گذاری های هوشمندانه شمرده می شود.

چرا استفاده از اسکرابر ها به عنوان دستگاه های شستشوی صنعتی در هر محیط کار ضروری است؟

به طور کلی محیط ها و فضاهای تجاری به علت میزان بالای مراجعه کننده و رفت و آمد زیاد در آنها، از مکان های چالش برانگیز در مقوله شستشو هستند. به طور خلاصه استفاده از دستگاه های کف شوی صنعتی به جای ابزارهای نظافت دستی همانند جارو، تی و سطل و … موجب سودمندی های زیادی می شوند که در زیر به آن ها اشاره شده است.استفاده از اسکرابر در محیط کسب و کار
رضایت کارمندان
نگه داری مقرون به صرفه سطوح کف و کاهش هزینه‌ها
شستشوی باکیفیت کفپوش
در حال حاضر ماشین های اسکرابر و کفشورهای صنعتی طوری ساخته می شوند که استفاده از آن ها برای افراد آسان و خطری به دنبال نداشته باشد. علاوه بر این، در طراحی های جدید اسکرابرها سعی شده است تا حد امکان انرژی و آب کمتر مصرف شود. به طور کلی اسکرابر های صنعتی با برس ها و موتورهای مکنده کار می کنند.
با عبور ماشین کف شوی از روی سطح هموار برای شستشوی آن قسمت، آب و محلول شوینده اسپری شده و برس ها سطح را تمیز می کنند. آب کثیف و آلودگی ها توسط موتور مکنده جمع آوری شده و در مخزن آب کثیف ذخیره می شوند تا در نهایت تخلیه شوند.
با وجود دستگاه‌های شستشو و تمیز کننده مکانیزه و مدرن افرادی که مسول نظافت هستند، خستگی بسیار کمتری را تجربه می کنند چرا که نیروی مضاعف برای تمییز کردن کف و دیوار وارد نمی کنند. به علاوه، ممکن است وقت اضافه بیاورند و کارهای دیگر را انجام دهند که به بهره وری شغلی می انجامد. صرفه جویی در هزینه ها بعلت نیاز به نیروی انسانی کمتر، همچنین کاهش میزان مصرف مواد شوینده و دوام بالاتر اسکرابر ها نسبت به وسایل نظافتی قدیمی و دستی، از امتیازهای دیگر استفاده از دستگاه های کفشو صنعتی است.

کدام مدل اسکرابر صنعتی را اتخاب کنید؟

با توجه تنوع بالای دستگاه های اسکرابر صنعتی موجود در بازار می توانید بسته به محیطی که در آن مشغول به فعالیت هستید یک اسکرابر بسیار مناسب انتخاب کنید که بتواند نیازهای نظافتی محیط شما را بخوبی برطرف کند. با توجه به اهمیت انتخاب درست یک دستگاه زمین شوی صنعتی برای سطوح هموار، در ادامه به بررسی انواع دستگاه های کفشور صنعتی می پردازیم.

اسکرابر دستیکفشوی صنعتی

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع اسکرابر توسط نیروی انسانی به جلو رانده می شود. هرچه قدر مدل اسکرابر فشرده تر باشد، حرکت کردن در پشت آن و هل دادن اش بسیار راحت تر بوده و نیاز به نیروی کمتری دارد. معمولا، این نوع از کف شور ها دارای عرض کمتر و مصرف انرژی کمتری هستند و برای استفاده در راه رو های باریک و فضای بین میزها بسیار مناسب هستند.

 

 

 

 

اسکرابر خودرویی

زمین شوی صنعتیهمان طور که از عنوان مشخص است، این مدل از اسکرابر ها نیازی به هل دادن ندارند، بلکه یک اپراتور روی آن ها می نشیند و آن ها را هدایت می کند و با چرخاندن فرمان، به طرف بخش هایی که نیاز به تمیز شدن دارند حرکت کرده و آن قسمت را تمیز می کنند. این نوع از کفشوی صنعتی در طبقه ها و سطوح وسیع و بزرگ که نیاز به تمیز نگه داشتن دارند، استفاده می شوند.

امکانات و و فواید دستگاه

دستگاه های اسکرابر صنعتی با توجه به اندازه و نوعشان دارای منبع تغذیه های مختلفی هستند. بعضی از آن ها توسط کابل به پریز متصل می شوند ، در حالیکه دیگر کفشورها ممکن است با سوخت و یا با باتری کار کنند. با توجه به ایمنی کار، به خصوص در نوع اسکرابرهایی که اپراتور روی آن ها می نشیند و آن ها را حرکت می دهد، دکمه های خاموش خودکار در زیر صندلی راننده تعبیه شده است تا در زمانی که راننده روی ماشین کفشوی نیست، به طور خودکار خاموش شود.
هر دو نوع اسکاربر های اشاره شده در بالا مجهز به مخزن آب هستند که موجب صرفه جویی در آب مصرفی می شوند. به علاوه، با داشتن اسپر های مخصوص، حجم زیادی از مایع بدون هدر رفتن، بخش می شوند. این ویژگی سبب جلوگیری از پر کردن های مکرر مخزن توسط اپراتور در حین تمیز کردن شده که در نتیجه فضای بیشتری را می توان در زمان کمتر با دستگاه اسکرابر شستشو داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *