اسکرابر و دستگاه زمین شور برای نظافت صنعتی نیروگاه های برق

نیروگاه ها در گونه های بسیار مختلف و متفاوتی در مناطق مختلف وجود دارد، از جمله نیروگاههای هسته ای، حرارتی، نیروگاه های بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، گازی و غیره که هدف از احداث همه اینها تبدیل انرژی های مختلف به انرژی الکتریکی و تامین نیروی برق است. معمولا نیروگاه های برق فضاهای بسیار وسیعی را در بر می گیرند و شامل تاسیساتی است که شامل دیگ های بخار، کمپرسورها، کندانسورها، توربین و زنراتور در آن و در مجاورت دیگر بخش های مدیریتی واقع شده است. و قتی که از بیرون به یک مجموعه نیروگاهی نظر می کنیم، آن را یک مجموعه بسیار وسیع می بینیم که برای هر یک از امورات و فعالیت هایی که در آن انجام می شود به برنامه ریزی های بسیار کلان و گسترده و نیز به صرف نیروی کار و هزینه و بودجه بالا نیازمند هستیم. و در میان فعالیت های اصلی  نیروگاه و هدف اساسی از برپایی آن، یکی از مسائلی که می تواند در صورت عدم برنامه ریزی صحیح و درست منجر به بروز مشکلاتی به ویژه از منظر هزینه نیروی کار و نیز صرف زمان، که برای چنین تاسیساتی حیاتی و ضروری است، منجر شود. مسئله نظافت صنعتی و رعایت بهداشت محیطدر این دست مجموعه هاست. بدون شک بهره گیری از شیوه های سنتی برای رعایت پاکیزگی این اماکن نه منطقی و نه از هیچ جهت مقرون به صرفه است از این رو، روشن است که در این اماکن ما به دستگاه های نظافت صنعتی مانند اسکرابر و یا دستگاه زمین شور نیاز داریم. کمپانی comac طیف  وسیعی از دستگاه های نظافت مکانیزه  را برای حل معضلات پاکیزگی در نیروگاه های برق را تدارک و ساخته است که مشتریان می توانند بسته به نوع نیازشان در انواع نیروگاه های برق مناسب ترین محصول را انتخاب کنند. در وهله نخست، به نظر می رسد که اسکرابر سرنشین دار بهترین دستگاهی است که می تواند در نیروگاه های برق استفاده شوند.اسکرابر

 

اسکرابر برای نظافت مکانیزه نیروگاه برق :

اهمیت و جایگاه صنعت برق و نیروگاه ها و تاسیسات تولید کننده آن بر هیچ کس پوشیده نیست ؛ اگر با دقت به فعالیت های شبانه روزی خود بنگریم متوجه حضور شگفت آور این نیروی عظیم و مهم در بخش اعظمی از فعالیت هایمان خواهیم شد. این صنعت چه در سطح زندگی فردی و چه در سطح کلان و پروژه های تولیدی، صنعتی و عملیاتی بسیار کلان و عظیم اهمیت حیاتی دارد و ایجاد کوچکترین اختلال در عملکرد آن می تواند علاوه بر تهدید امنیت و رفاه فردی و اجتماعی به زیان ها و آسیب های جبران ناپذیری در سطوح ملی و بین المللی برای کشور منجر شود. چرا که همان طور که می دانیم، صنعت برق یکی از مهمترین صنایع زیرساخت در کشور عزیزمان ایران محسوب می شود . با عنایت به این امر مسئله نظافت صنعتی نیروگاه ها ی برق، اسکرابر ، از بهترین دستگاه نظافت مکانیزه است که می تواند بدون صرف نیروی کار افزوده، و به طیع آن صرف انرژی، هزینه و زمان با بالاترین کیفیت ممکن در سطح استانداردهای جانی نظافت اماکن کف نیروگاهها را به صورت هم زمان شسته و خشک کند.

 

اسکرابر سرنشین دار و کف شوی صنعتی و نیازهای ویژه نیروگاه برق :

مهم تریم مسئله ای که در رابطه با نظافت صنعتی در نیروگاه برق وجود دارد، حجم وسیع و کلان تاسیسات و نیز وسعت بسیار زیاد محوطه نیروگاه است؛ بدون شک بهره گیری از نیروی انسانی و یا دستگاه های سنتی و غیر استاندارد و یا نیمه مکانیزه می تواند علاوه بر عدم بازدهی مناسب، در دراز مدت به اسیب های فیزکی جدی افراد شاغل در این بخش منجر شود. از سویی با مکانیزه شدن فرایند نظافت که تمامی کشور های پیشرفته و نیمه پیشرفته دنیا امری بسیار معمول و رایج است، تداوم و استمرار در به کارگیری شیوه های سنتی می تواند بر نوع نگرش جهانی به این صنایع زیرساخت در کشورمان نیز اثرات سوئی داشته باشد. بنابر این؛ می توان در نیروگاه ها با برنامه ریزی صحیح و خرید یک دستگاه کف شوی صنعتی  و یا اسکرابر سرنشین دار مناسب بسیاری از مسائل مربوط یه نظافت را مرتفع ساخت.اسکرابر سرنشین دار

 

دستگاه اسکرابر به نظافت مکانیزه نیروگاه برق چه کمکی میکند ؟

یکی دیگر از مسائلی که در نیروگاه ها با آن مواجه هستیم؛ باز بودن فضاست. اکثر انواع نیروگاههای برق به دلیل ویژگی های خاصشان در هوای آزاد برپا می شوند و همین امر آنها را به طور مداوم در معرض  انواع مختلفی از آلاینده ها  قرار می دهد و اهمیت نظافت آنها را دو چندان می کند. پس نظافت و تمیز کردن چنین فضاهای وسیعی در هوای ازاد  قطعا نه به یک دستگاه ساده نظافتی بلکه به ماشینی نیاز دارد که کاربر بتواند با سوار شدن بر آن و در واقع تنها با هدایت آن به نظافت محیط بپردازد. کف شو  comac ماشینی است که با وجود ابعاد بزرگ و مناسب برای فضای نیروگاه برق، به راحتی قابیلت حرکت و مانور را دارد. در این ماشین اسکرابر چهار برس دیسکی قوی تعبیه شده است تا بتواند به کمک آنها  زمین و کف نیروگاه را با هر نوع آلودگی اعم از گرد و غبار، خاک، چربی، مواد شیمیایی و غیره را به راحتی شستشو داد. علاوه بر این مخزن های بزرگی مختص به آب تمیز و آب کثیف به صورت مجزا در آن تعبیه شده و همچنین محفظه کوچکتر برای مواد شوینده صنعتی در نظر گرفته شده است که نیاز به تخلیه سریع ندارد و از سویی، با جمع کردن اب کثیف به صورت همزمان و برس های خشک کن هیچ گونه اثری از اب و همچنین رطوبت بر کف و زمین نیروگاه برجای نمی گذارد که افراد و پرسنل را با مشکل لیز خوردن به ویژه در سطوحی که دارای شیب هستند مواجه کند.

 

مزایای زمین شوی صنعتی comac برای شستشوی کف نیروگاه ها :دستگاه اسکرابر

آلاینده ها و زباله ها در فضای باز نیروگاه ها می تواند انواع بسیار مختلفی را شامل شود؛ از سویی زمین هم به طور مداوم با انواع آلودگی ها مواجه می شود که نیاز به شستشو مداوم دارد. اگر بخواهیم دو دستگاه به منظور جارو کردن و شستشوی کف نیروگاه برق تهیه و خریداری کنیم، این امر هزینه های زیادی را بر مجموعه تحمیل می کند؛ کمپانی comac با در نظر گرفتن دقیق این مسئله در زمینه زمین شوی صنعتی اماکن جاروب کردن، شستشو و خشک کردن همزمان زمین نیروگاه را برای کاربر فراهم کرده است. بنابراین، این دستگاه ها با قابلیت شارژ باتری ، امکان کنترل اسان و بدون نیاز به آموزش از طریق یک کاربر متوسط، قدرت مانور بالا، حرکت سریع و صندلی راحت، امکان استفاده در شیفت شب با تعبیه چراغ راهنما، مخازن جمع آوری زباله، انواع زباله و گرد و خاک را جمع آوری کرده و سپس زمین را شسته و خشک میکند.

 

 

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: