مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر و توانمندی های آن در نظافت صنعتی مجتمع های تجاری

سرمایه گذاری و ارزشگذاری برای نظافت صنعتی و تمیز کردن کف مجتمع های تجاری یک گام اساسی و بسیار مهم در مکان های تجاری و مراکز خرید محسوب می شود. یک دستگاه که واقعا بتواند نیازهای نظافتی اینگونه اماکن را بر آورده سازد، یک دستگاه اسکرابر است و به طور قطع یک انتخاب هوشمندانه در دراز مدت به شمار می آید، زیرا که بحث نظافت صنعتی اماکن عمومی بویژه مکان های تجاری و خرید یکی از عوامل پیشرفت در کسب و کار است.

دستگاه اسکرابر و مشخصات عمومی آن :

در حال حاضر دستگاه های نظافت صنعتی ساخته شده اند برای نظافت راحت تر، ایمن تر برای کار و همچنین توانایی صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده صنعتی و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی است. سیستم کف شو صنعتی به طور کلی به دو بخش اصلی تشکیل شده است یکی برس و تی و دوم قسمت مکش است، روش تمیز کردن این دستگاه ها به گونه ای است که ابتدا بوسیله آب و مواد شوینده سطح و کف زمین را با حرکت دورانی برس ها شسته و سپس آب کثیف و گرد و خاک را بوسیله دستگاه مکش تعبیه شده در اسکرابر جمع آوری کرده و در مخزن آب کثیف جمع شده و بعدا تخلیه می شود.اسکرابر

اسکرابر دستی :

اسکرابر دستی، یک مدل جمع و جورتر از این کف شو هاست که براحتی حرکت می کنند و بوسیله فشار برس، کف را کاملا تمیز کرده و نظافت میکند، سایز آنها به نسبت مدل های دیگر جمع و جورتر هستند و سطح مصرف انرژی کمتری دارند و این مدل ها برای نظافت راهروها و دالان های باریک مناسب هستند و بعد از استفاده جای کوچکی را برای نگهداری لازم دارند.

 

اسکرابر سرنشین دار  برای مکان های تجاری:

همان طور که از نام آن پیداست، این نوع اسکرابر نیازمند یک اپراتور است که بر روی دستگاه نشسته و هدایت ماشین نظافت صنعتی را بر عهده می گیرد و کار نظافت صنعتی بوسیله اسکرابر سرنشین دار را انجام دهد. به طور کلی می توان گفت که مکان هایی که از کف شو سرنشین دار استفاده می کنند مساحت بزرگتر و وسیع تری دارند مانند: مجتمع های تجاری بزرگ، سالن های فرودگاه ها، کارخانجات و سوله های خودروسازی و ….، مخازن آب و برس های این زمین شوی صنعتی با راننده بزرگتر از کف شو دستی هستند و سطح کارایی بالاتری نیز دارند.

اسکرابر

اسکرابر صنعتی و ویژگی و مزایای آنها :

کف شو صنعتی یا دستگاه کف شور ، بسته به مدل و اندازه از منابع مختلفی انرژی خود را تامین می کنند. بعضی از آنها از طریق یک پریز برق دیواری تامین می شوند، در حالی که مدل های دیگر نیاز به ارتباط مستقیم کابل به پریز برق ندارند و بوسیله باتری کار میکنند و همچنین از نظر ایمنی برای سوار شدن بر روی زمین شور با سرنشین یا نفربر، یک کلید قطع کن خودکار زیر صندلی اپراتور قرار دارد که این دکمه زمانی که هیچ کس بر روی دستگاه نیست و یا در حال کار کردن نیست به صورت اتوماتیک خاموش می شود.

دستگاه زمین شور و مخازن آنها :

در هر دو مدل اسکرابر دستی و زمین شور سرنشین دار، دارای دو مخزن هستند که یکی مخزن اب آلوده و دیگری مخزن اب تمیز که جهت رفاه حال اپراتور طراحی و ساخته شده است. که نیازمند خالی کردن و پر کردن مداوم این مخازن نباشد و این قضیه موجب می شود که ما صرفه جویی بهینه در وقت و زمان را داشته باشیم و همچنین بتوانیم در مدت زمان کوتاهی فضای مورد نظرمان را تمیز کنیم.

 

از دیگر کاربردهای کفشوی صنعتی :اسکرابر

  • نظافت صنعتی کارخانجات
  • شستشوی کف بیمارستان ها
  • نظافت هتل ها
  • شستشوی کف فرودگاه ها
  • بهداشت محیط تالارهای عروسی
  • تمیز کردن کف سالن های آمفی تئاتر ها

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *