مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر و روش های عیب یابی خشک کن این دستگاه زمین شور

هدف از عیب یابی عملکرد خشک کن اسکرابر صنعتی و عدم جمع آوری آب حاصل از شستشو بطور کامل که پس از اتمام عملیات شستشو و برس زنی، سیستم خشک کن دستگاه اسکرابر تمامی آب آلوده از سطح را توسط تیغه تی عقب دستگاه جمع آوری می نماید. مکش بر روی تیغه عقب دستگاه به صورتی یکسان انجام می شود و تمامی سطح بطور کامل خشک می شود. اما در بعضی از مواقع در هنگام خشک کردن سطوح مشاهده می شود که سطح بطور کامل خشک نشده و پس از حرکت دستگاه رد آب حاصل از شستشو در محل باقی می ماند. یکی از دلایل این مشکل می تواند از توازن نبودن سطوح و یا تنظیم نبودن ارتفاع تیغه مکش دستگاه باشد.

اسکرابر

به منظور مرتفع کردن این مشکل، امکاناتی بر روی دستگاه وجود دارد که در دسترس کاربر بوده و می توان به صورت دستی و اعمال تغییراتی بر روی خود دستگاه مشکل را بر طرف نمود. در قسمت بالای تیغه تی مکش دستگاه پیچ تنظیم ارتفاع وجود دارد که تنظیم آن توسط کاربر امکان پذیر می باشد. تنظیم این پیچ باعث می شود تا توازن تیغه لاستیکی با سطح مورد نظر، یکسان گشته و باعث خشک شدن دقیق و کامل سطح شود. سفت کردن پیچ تنظیم باعث شده تا تیغه به سمت بالا متمایل شود و شل کردن پیچ تنظیم نیز به منزله افزایش ارتفاع تیغه مکش و تماس بیشتر با سطوح می شود.

 

نگهداری حرفه ای از دستگاه اسکرابر :

بطور کلی تعمیرونگهداری دستگاه های نظافت صنعتی (کف شوی) باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد اما برخی از قسمت های مصرفی دستگاه توسط کاربر قابل تنظیم و تعویض می باشند. به عنوان مثال تیغه مکش عقب دستگاه که از دو تیغه لاستیکی تشکیل شده که به جهت نوع طراحی تیغه و لاستیک، امکان استفاده از هر دو طرف تیغه لاستیکی به جهت افزایش بهره وری و بازده قطعات مصرفی میسر می باشد.

 

لینک های مفید:

اسکرابر: فهرستی از محصولات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *