مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر سرنشین دار برای نظافت صنعتی فرودگاه ها

فرودگاه محیطی است که ساعت کار در آن شبانه روزی و به صورت ۲۴ ساعته است و مسافران در آن سفرشان را هم آغاز می کنند و هم به پایان برسانند. در واقع تمامی آن چه که از لحظۀ ورود مسافر به فرودگاه بر او می گذرد بخش مهمی از تجربۀ سفر او را شکل می دهد. حال این امر می تواند طیف وسیعی از عوامل از اجرای برنامۀ پروازها در ساعت مقرر و به صورت منظم، رفتار و برخورد پرسنل، امکانات و تسهیلات برای استراحت و توقف مسافر و نیز فضای داخلی و محوطۀ خارجی و باند پرواز را شامل شود. مسئلۀ نظافت صنعتی فرودگاه ها امری است که به روشنی در این بین رخ می نماید و جایگاه خود را در میان تمامی عواملی که می تواند فضایی آرام و ایمن برای فرد فراهم کند به روشنی نشان می دهد. بنابراین لازم است پیش از هر چیز در محیط فرودگاه، به نیاز طبیعی و فطری انسان ها به ماندن در محیطی سالم، پاکیزه و آرام و امن بدون اغتشاش ذهنی توجه شود. و از آن جا که سفر و جا به جایی به خودی خود دربرگیرندۀ تجربۀ فشارها، تنش ها و استرس ها از جهات مختلف است، ایجاد فضایی پاکیزه برای چند ساعتی که مسافر در تدارک سفرش و در انتظار عزیمت هواپیما است، از الزاماتی که خریداری یک دستگاه اسکرابر برای محیط فرودگاه را به روشنی نشان می دهد.

تعطیلات، مسافرت کاری یا هر گونه پروازی از فرودگاه آغاز می شود و ما می دانیم که نقطۀ آغاز چقدر می تواند در انتقال پیام کلی مثبت به مسافران و کاربران هر محیط و نیز ایجاد حس کلی مثبت در رابطه با آن سفر اثرگذار باشد. 117-brush-head-2پس اگر می خواهیم بار دیگر نیز با روی گشاده از مسافران استقبال کنیم، یکی از مهم ترین مسائل ایجاد استاندارد بسیار بالا و منحصر به فردی از پاکیزگی است.

 

 

تاثیرات نظافت مکانیزه با اسکرابر در فرودگاه ها :

مسافران در فرودگاه انتظار دارند که با محیطی بسیار پاکیزه و تمیز در تمامی فضاها، از جمله پارکینگ، ورودی، خروجی، سالن انتظار، گیت ها، باند پرواز، سرویس های بهداشتی، فروشگاه ها، بخش های اداری، بخش تحویل بار و دریافت کارت پرواز و غیره مواجه شوند. پس همان طور که مسلم است، مهم ترین مسئله در رابطه با نظافت مکانیزه  فرودگاه ها این است فضای فرودگاه چه در بخش داخلی و چه در محوطۀ بیرونی فضایی بسیار وسیع و بزرگ است که بخش های بسیار متفاوتی را شامل می شود. در وهلۀ نخست، باید در نظر داشته باشیم که این چنین فضاهایی قطعاً موارد بسیار ناخواسته و پیش بینی نشده است را در زمینۀ آلاینده ها و زباله ها پیش رو قرار می دهد که ممکن است در نخستین نگاه کنترل و مدیریت آن کار آسانی نباشد. اما کمپانی comac با توجه و عنایت دقیق به تمامی مسائلی که ممکن است در کل جریان حیات فرودگاه، یعنی به صورت شبانه روزی، رخ دهد، به طراحی و ارائۀ یک دستگاه اسکرابر متناسب با فضاهای مختلف فرودگاه مبادرت ورزیده است.اسکرابر که این اسکرابر سرنشین دار قابلیت تمیز کردن و شستشو صنعتی کل این مناطق را در فرودگاه ها را دارد و محیطی کاملا پاکیزه و دلچسب را برای این گونه اماکن فراهم می سازد.

 

 

اسکرابر صنعتی و نیازهای ویژۀ کاربر در فرودگاه ها :

یکی از مهم ترین مسائلی که زمین شوی comac در بخش شستشوی کف فرودگاه ها در نظر داشته است، عدم نیاز به اعمال فشار و نیروی فیزیکی کاربر برای کاربرد این دستگاه است. آشکار است که نظافت فضایی به وسعت فرودگاه، چه در بخش داخلی و چه فضاهای بیرونی، به شیوه های سنتی و با بهره گیری از نیروی کار انسانی، هم از نظر مالی و هم زمانی و هم راندمان و بازده کاری و هم آسیب هایی که در دراز مدت می تواند بر فرد بگذاری، امری غیرقابل تصور، و خارج از توان نیروی انسانی است. comac با طراحی کفشوری سرنشین دار یا خودرویی با ساختار مجهز به موتور جلو برنده این مشکل را کرده است. لازم به ذکر است که کار با این دستگاه ها به آموزش نیاز ندارند و کاربر می تواند به سهولت در بهره گیری از آن خبره شود.

این نوع دستگاه های کف شور یا اسکرابر که قاعدتا مجهز به باطری شارژی بسیار قوی برای کار بدون نیاز به کابل است، صدای بسیار اندکی را تولید میکند تا در زمان نظافت سالن انتظار فرودگاه را محقق سازد. زمین شو های کمپانی  comac ابتدا کف و سطوح را شسته و سپس به سرعت آن را خشک می کند و به این ترتیب هم در زمان صرفه جویی شده و هم امکان آلودگی مجدد زمین خیس را با خشک کردن سریع آن از بین می برد . بنابر این، اشکار است که بهره گیری از کف شور صنعتی این کمپانی می تواند از چند جهت مقرون به صرفه باشد.اسکرابر سرنشین دار

 

 

مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر برای شستشو صنعتی فرودگاه ها

  • میزان زمانی که به نظافت فرودگاه اختصاص می یابد، با توجه به وسعت بالای کل مجموعه فرودگاه و با توجه به سیستمی که برای شستشو و خشک کردن سریع در ماشین های نظافت صنعتی شرکت comac طراحی شده است.
  • تعداد نیروی کار انسانی که برای نظافت فرودگاه ها استخدام می شوند با بهره گیری از این ماشین های نظافت مکانیزه می تواند نیروی کار را در بخش های دیگر و مفید تری به کار گرفته شود. بنابر این هزینه استخدام نیروی کار در بخش نظافت بسیار کاهش می یابد.
  • کاهش امکان اسیب های جسمانی و فیزیکی به افراد مسئول نظافت فرودگاه و به تبع آن کاهش هزینه های درمان آن.
  • کاهش هزینه های مواد شوینده صنعتی با توجه به سیستم مکانیزه کنترل مصرف در این دستگاه زمین شور

 

نوشته های مشابه