مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر بهترین انتخاب برای نظافت صنعتی رستوران ها

رستوران ها باید یک محیط تمیز و بهداشتی برای سلامتی و ایمنی کارکنان و مشتریان ایجاد کند، هر جنبه ای از امکانات رفاهی و حتی نظافتی رستوران ها باید کاملا استاندارد بوده ( حتی از مرحله آماده سازی مواد غذایی گرفته تا رسیدن غذا به دست مشتریان ) و مدیران و صاحبین رستوران ها باید به دقت کلیه تجهیزات و محیط آشپزخانه ها، سالن های غذا خوری و حتی سرویس های بهداشتی را کاملا بازرسی کرده و مطمئن شوند که رستوران مطابق با نیازها و استاندارهای سلامت و بهداشت محیط مطابقت دارد. زیرا که یکی از مکان هایی که نیازمند نظافت روزانه و صنعتی است رستوران ها می باشند. زیرا که ممکن است به دلیل بحث سالم بودن یا آلوده بودن آنها ایجاد بیماری های خطرناک کند. لذا استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مانند اسکرابر و دستگاه زمین شور صنعتی میتواند کمک بزرگی در جهت رفع این مشکلات داشته باشد.

 

کف شو  و نظافت اشپزخانه ها در رستوران :

یکی از مهمترین مکان های حساس در رستوران ها آشپزخانه ها هستند ( در اصطلاح قلب رستوران نامیده می شوند ) که حتما باید از لحاظ بهداشت محیط کاملا تمیز باشند که با استفاده از اسکرابر براحتی می توانیم این انجام دهیم ما بوسیله کف شو صنعتی می توانیم انواع آلودگی ها را از اینگونه محیط ها پاک کنیم. منطقی که در رستوران ها و سالن های غذاخوری در معرض آلودگی قرار دارند : کف سالن ها، کف آشپزخانه ها ( حتی صندوقدارنی که به طور مداوم با آشپزخانه در ارتباط هستند در معرض آلودگی قرار دارند ) و از مهمترین آلودگی هایی که ممکن است وارد آشپزخانه های رستوران ها شوند، ورود محصولات غذایی به خام به اینگونه اماکن است زیرا که محصولات غذایی نپخته نیز در معرض خطرات جدی و آسیب رسان برای کارکنان و قطعا مشتریان خواهد شد. در نتیجه ما برای نظافت آشپزخانه های بزرگ علاوه بر اسکرابر و کف شو می توانیم هم از مواد شوینده صنعتی استفاده کنیم و هم می توانیم از واترجت صنعتی نیز استفاده کنیم چون ما بوسیله واترجت در مدت زمان کمی کلیه تجهیزات آشپزخانه ها را شسته و کاملا  تمیز می کند.اسکرابر

کارکنان مستقر در آشپزخانه های رستوران ها باید وسایل و سطوحی که در تماس با مواد غذایی و ابزار آشپزی هستند را باید با رعایت اصول بهداشتی تمیز کنند. در ضمن ادارات بهداشت هر شهر یا هر استان باید نظارت دقیق بر روی رستوران ها و هتل ها و… را داشته باشند.. حتی کارکنان و پرسنل هم باید کارت سلامت خود را از سوی این سازمان ها دریافت کنند. استفاده از مواد ضدعفونی کننده و دستگاه کف ساب به طور قطع کمک شایانی به این قضیه خواهد کرد. یکی از اصولی که در رستوران ها رعایت شود، نحوه ذخیره سازی مناسب مواد غذایی است، زیرا که ممکن است یکی از عوامل بیماری زا شود ( پاتوژن ) از ایتم های مهم رستوران ها که حتما باید به طور روزانه و دقیق تمیز شوند موارد زیر است:

  1. کف و سطوح آشپزخانه ها
  2. تخته های برش مواد غذایی
  3. تجهیزات پخت و پز و گازها و مایکروفرها
  4. سالن های سرو غذا

اسکرابر سرنشین دار برای تمیز کردن کف سالن های سرو غذا :

سالن های سرو غذادر رستوران ها هم از لحاظ بهداشت محیط و هم برای حفظ ظاهر و ایجاد فضایی ارامبخش و دلچسب بسیار حائز اهمیت هستند زیرا که اولین مکانی که از رستوران ها توسط مشتریان دیده میشود فضاهای غذا خوری است. طبق تحقیقات، بسیاری از بازدیدگنندگان در این مرحله تصمیم میگیرند که دوباره به این رستوران مراجعه کنند یا اینکه جایی دیگر را برای سرو غذا انتخاب کنند . اگر سالن رستوران بزرگ باشد بهترین گزینه استفاده از اسکرابر سرنشین دار است، زیرا که مدت زمان کوتاهی و سریعا تمیز میکندد و کارگران رستوران می توانند براحتی از این دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا زمین شوی صنعتی استفاده کنند.

 

مبل شوی صنعتی برای شستشو ی صندلی ها و مبل های رستوران :

بوسیله مبل شوی صنعتی ما می توانیم در مدت زمان کوتاهی مبل ها و صندلی های مستقر در رستوران ها سریعا و با کیفیت بالا تمیز کنیم. این دستگاه مبل شوی در کنار اسکرابر می تواند محیطی کاملا بهداشتی را برای ما فراهم کنند . در اینگونه مکان ها باید حتما نمکدان ها و یطری های حاوی فلفل و ادویه را بوسیله دستمال مرطوب کاملا تمیز کنیم.اسکرابر

 

دستگاه کف شور و قدرت زیاد آن برای نظافت کف رستوران :

اگر کف رستوران ها کثیف و الوده باشند محیطی بسیار ناخوشایند در ذهن بیننده ایجاد میکندو همچنین خطراتی را از لحاظ ایمنی برای کارگران رستوران و حتی مشتریان ایجاد میکند . در بسیاری از رستوران ها و اینگونه موسسات در ورودی های خود از حصیر یا پادری جهت جلوگیری از ورود گرد و خاک و آلاینده ها به داخل سالن استفاده میکنند. و همچنین کارگران باید محل رفت و برگشت ورودی ها را سریعا تمیز کنند و با استفاده از دستگاه کف شور یا اسکرابر این کار را در بهترین حالت خود می توانند انجام دهند. زیرا که زمین شوی صنعتی به صورت همزمان کار شستشو و خشک کردن کف زمین را انجام می دهد. و دیگر هیچگونه خطری از بابت لغزش و لیز خوردن مشتریان وجود ندارد.

 

از دیگر کاربردهای اسکرابر :

  • نظافت صنعتی کارخانجاتنظافت صنعتی رستوران ها با اسکرابر
  • شستشوی کف فرودگاه ها
  • تمیز کردن کف سوله ها
  • نظافت صنعتی کارخانه های خودروسازی
  • شستشو صنعتی مجتمع های تجاری

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *