مقالات آموزشی نظافت صنعتی

چگونه یک اسکرابر می تواند از گسترش بیماریها در بیمارستان پیشگیری کند

همه مردم در کل جهان فکر می کنند که محیط بیمارستان ها می تواند آخرین مکانی باشد که مشکل بیماری حل می شود  و در اینگونه اماکن دوره بیماری کاملا به پایان می رسد ؛ پس یک بیمارستان اولین مکانی است که که برای درمان به آنجا مراجعه می کنیم و با این حال  متخصصان در صنعت سلامت اطلاع دارند که در حقیقت اگر در حفظ بهداشت محیط بیمارستان ها مصمم نباشیم می تواند یک مکان مستعد برای رشد انواع بیماریها و باکتری ها را بوجود بیاورند و دلیل اطلی آن هم این است که بیماران مهمترین ناقل بیماریها هستند. و این در حالی است که متولیان بهداشت و نظافت در بیمارستانها باید نهایت تلاش خود را جهت تمیز کردن اینگونه اماکن در حد استاندارد داشته باشند و جهت پیشگیری از گسترش بیماریهای واگیر دار به سایر بخش ها اقدامات لازم را انجام دهند. از این رو بهترین روش استفاده از اسکرابر و یا زمین شور صنعتی است که در مدل های آنتی باکتریال که مخصوص بیمارستان ها طراحی و ساخته شده اند می تواند بسیار موثر واقع شوند. که در این مقاله سعی می کنیم که به مزایای ویژه این دستگاه های نظافت صنعتی اشاره کنیم .اسکرابر

 

 

اسکرابر آنتی باکتریال و توانایی آنها در پیشگری از بیماریهای واگیر دار در بیمارستان :

متخصصان بهداشت و درمان بر این عقیده هستند که همیشه و به طور مداوم این خطر وجود دارد که تکثیر باکتری ها و ویروسهای ناقل بیماریهای واگیر دار و عفونی بسیار بیشتر از سایر محیط ها است و چنانچه بصورت کامل و حرفه ای کف و سطح تمیز نشوند بسیار خطرناک خواهد بود و اگر یک بیمار نیازمند بستری شدن مداوم در بیمارستان باشد ممکن است به بیماری های نا شناخته دچار شوند ولی بوسیله کف شوی و یا اسکرابر آنتی باکتریال این مشکل به طور قطع حل خواهد شد و هیچگونه نگرانی بابت انتشار بیماری ها نخواهیم داشت. زیرا بحث بهداشت محیط در بیمارستان ها بسیار حیاتی و مهم است.

 

نظافت بیمارستان

دستگاه زمین شور و اسکرابر صنعتی برای حفظ بهداشت محیط بیمارستان :

در تحقیقات بدست آمده در مراکز بهداشت و درمان که توسط کارشناسان این صنعت در کشور آمریکا انجام شده است؛ با نگاهی تیز بینانه تر به این قضیه پرداخته اند که با توجه به مراکز کنترل بیماری CDC ، بیماران بستری شده در مراکز درمانی  حدود ۵% آنها به یک بیماری دیگر ناشی از عدم بهداشت محیط بیمارستانها دچار شده اند . کالوراما که یک شرکت تحقیقاتی مستقل و خصوصی در زمینه پزشکی است می گوید که عفونت های واگیر دار بیمارستانی بین ۳.۵ تا ۱۳% از همه مراجعین در کشورهای توسعه یافته را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به این میزان یک مبلغ هنگفت ۱۵ میلیارد دلاری در زمینه بیماری های واگیر دار موجود در بیمارستان ها که شامل نه تنها  در مان های واقعی بیماران ؛ بلکه تجهیزات بهداشت محیط  و امکانات و ابزارهای پیشگیری از عفونت ها  را شامل می شده را اختصاص داده اند. با این توصیفات دیگر نیازی به گفتن نیست : در اصل این بیمارستان ها هستند که باید یک لایحه بسیار استاندارد و خوبی در این گونه اماکن بر پا کنند.

 

اسکرابر آنتی باکتریال

اهمیت نظافت و بهداشت محیط بیمارستان ها:

با توجه به نتیجه تحقیقات مرکز CDC  که می تواند غیر منتظره هم باشند؛ شایع ترین عفونت های بیمارستانی واگیر دار  اغلب ناشی از پاتوژن های  باکتریایی مانند   E.Coli, Staphylococcus aureus و Pseudomonas aeruginosa  هستند که در میان مردم می توانند انواع مختلفی از بیماری ها، مانند پنتومی تنفسی، مشکلات گوارشی و انواع عفونت های دستگاه ادراری را ایجاد کنند و موجب بروز مشکلات عدیده ای را برای انسان ها بوجود بیاورند. که این مشکلات تنها در مکان های درمان و بهداشت در آمریکا به ۷۵ هزار مورد در سال می رسد. با توجه به این که علت اصلی این عفونت های واگیر دار پاتوژن ها هستند ، پس در نتیجه نمی توان از بحث بهداشت محیط بیمارستان ها غافل شد و تنها با یک اسکرابر یا کف شوی آنتی باکتریال می توان محیطی بسیار بهداشتی و عاری از هر گونه عفونت و باکتری را داشته باشیم و این کفشوی همه راه های از بین بردن این گونه آلودگی ها را بصورت یکجا دارند. چون دارای مخازن بازیابی ضد میکروبی است که توانایی کشتن ۹۹% از این باکتری های یاد شده در بالا را دارند. که وقوع اینگونه بیماری ها را به طرز شگفت انگیزی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *