نظافت مکانیزه بوسیله اسکرابر در برج های تجاری

افزایش سکونت در کلان­ شهرها، پایتخت و شهرهای مهم هر کشور، مهاجرت بیش از پیش از روستا به شهر و از شهرستان­ ها و شهرک­ ها به شهرهای بزرگ و نیز تمرکز جمعیت ساکن در مرکز شهر به­ منظور دسترسی سریع و آسان به انواع خدمات معیشتی، شغلی، رفاهی، تفریحی، فرهنگی و اجتماعی، همه و همه عواملی است که دست به دست هم به شکل­ گیری پدیده­ای به نام شهرهای عمودی و سر به فلک کشیده منجر شده است. در آغاز این گرایش به مرتفع ­سازی انواع بناهای مسکونی، تجاری، اداری، رفاهی و غیره ناشی از عدم امکان گسترش بناسازی در سطح افقی در شهرهای شلوغ و پرجمعیت بود، اما با گذشت زمان و رایج شدن شهرهای عمودی و ساختمان­های بسیار بلند و کشیده، این امر به نوعی فشن و مد در سطح جهان تبدیل شد. به گونه ­ای که تمایل و گرایش به برج­سازی در دهه­ های اخیر به یکی از معضلات و چالش­ های بزرگ کلان­ شهرها در سطح بین ­المللی بدل شده است؛ و حتی ساخت برج­های تجاری بسیار بلند به امری رقابتی در میان جوامع مختلف در جایگاه نمادی فرهنگی، اجتماعی و تبلیغاتی تبدیل شده است. معمولاً این برج­ ها را علاوه برای قدرت­ نمایی در زمینۀ معماری به منظور ایجاد مجموعه ه­ای منسجم و پیوسته برای پاسخ­گویی به نیازهای مختلف ساکنین کلان شهرها می­سازند. افرادی از سنین مختلف از کودک گرفته تا پیر و جوان از اقشار مختلف جامعه و با نیازها، تمایلات و علایق مختلف و زمین ­ها و سطوح مختلف فکری و اجتماعی و نیز سطح فهم فرهنگی و درجۀ تحصیلی در اوقات فراغت خود و نیز برای مرتفع سازی نیازهای معیشتی و رفاهی شان به این برج ها تردد می­کنند. و به این دلیل است که برای نظافت صنعتی اینگونه اماکن باید درصدد تهیه یک دستگاه نظافتی مانند اسکرابر بود تا کلیه نیازهای این اماکن را برآورده سازد.

 

بنابراین با عنایت به آنچه بیان شد، برج­های تجاری در سطح کلان شهرها به نوعی با پدیده­ های مُد و فشن پیوند دارد و  به گونه ای حضور آن در یک شهر به آن پویایی بخشیده و نقطۀ قوت آن و نماد سطح رفاه اجتماعی بالا در آن جامعه است. بنابراین زیبایی بصری، بهداشت، پاکیزگی و درخشش آن در چشم مخاطب و مشتری، یکی از نخستین لازمه­ ها و ضرورت­های چنین اماکنی است که در کنار ارائۀ خدمات و کالاهای معیشتی و رفاهی و تفریحی به مردم، از سویی از مراکز مهم سودآوری اقتصادی برای شهرها به حساب می­آیند.اسکرابر

 

افزایش منفعت اقتصادی در برج های تجاری با استفاده از اسکرابر:

از مهم­ترین اماکن توریستی در شهر، باز هم، برای منفعت اقتصادی و نیز نمادی تبلیغاتی برای معرفی چهرۀ آن کلان شهر به مسافران خارجی قلمداد می­شود. عدم عنایت به مسئلۀ نظافت صنعتی  و گزینش دستگاه ­های مناسب مانند اسکرابر برای تأمین سلامت و بهداشت این اماکن می­تواند تأثیر نامطلوبی بر ظاهر این فضاها داشته باشد که نخستین پیامد آن کاهش بازدید از این اماکن، نارضایتی مشتری و کاربر و کاهش سودآوری اقتصادی و نیز خدشه­ دار شدن وجهۀ فرهنگی و بین­ المللی این مکان­ها از منظر جایگاهی  است که در صنعت توریسم دارند.

 

اسکرابر و پاسخ به نیازهای نظافت مکانیزه

مانند هر مکانی که کاربردها و کاربران خاص خود همراه با نیازهای ویژۀ خویش را داراست، برج­های تجاری نیز اقتضائات خاصی در مسئلۀ نظافت صنعتی، بهداشت و پاکیزگی داراست:

در وهلۀ نخست باید در نظر داشت که برج­ها مکان­های بسیار پرترددی است که مهم­ ترین، اصلی­ ترین و کلیدی­ ترین هدف آنها که در واقع شاهرگ حیاتی­ شان نیز محسوب می­شود، حفظ رضایت کاربر و مشتری است. عدم عنایت و توجه به فضاهای مختلف داخلی و خارجی در برج­ها و ایجاد فضایی آلوده حتی برای زمان بسیار کوتاه در میان ازدحام جمعیت می­تواند به افزایش سطح نارضایتی و گریز مشتری در اندک زمان غفلت از نظافت منجر شود. از این رو، نیاز به اسکرابری با کارآیی و قدرت بالا و در عین حال بسیار سریع که بتواند در کوتاه­ترین زمان ممکن این اماکن تجاری را پاکسازی کند، به شدت احساس می­شود.

این برج­ها معمولاً طیف وسیعی از خدمات را دربر می­ گیرند و از این رو حاوی فضاهای بسیار گوناگونی، از جمله پارکینگ، آسانسور، فروشگاه، رستوران، کافه، کافی شاپ، نگارخانه، نمایشگاه، سینما، لابی، حیاط، فضای سبز، پارک، مجتمع ورزشی و غیره است که نظافت این فضاهای متعدد و مختلف، مجتمع را مستلزم گزینش انواع دستگاه­ها و اسکرابرها برای جاروی کف محیط­های بیرونی و جمع­ آوری زباله و شستشوی کف سالن­ها، فروشگاه­ ها و رستوران­ ها می­سازد. شرکت comac طیف وسیعی از  انواع اسکرابر، جاروبرقی تجاری، شوینده­ کف و جاروب خیابانی را برای این منظور خاص برای مشتری تدارک دیده است که برای استفاده در تک تک فضاهای یاد شده قابلیت­ های ویژه­ای داشته باشد.اسکرابر برای برج های تجاری

به عنوان مثال با خریداری دستگاه اسکرابر سرنشین دار و نیز جاوری محوطه از کمپانی comac ، برج­های تجاری می­توانند با اطمینان خاطر از کارآیی، قدرت، جنس و کیفیت دستگاه و عمر آن، به نظافت کف پارکینگ، فضای سبز، حیاط و پارک و فضای بازی کودکان در مجتمع­ ها بپردازند. از سویی، زمین شور بدون سرنشین نیز برای فضاهای داخلی، شستشوی کف رستوران­ها، کافه ­ها، کافی­ شاپ­ ها، نگارخانه­ ها و نمایشگاه­ ها کاملاً مناسب است.

از طرفی، یکی از دیگر از نیازهای اساسی این برج­های تجاری توجه به گزینش دستگاه نظافت صنعتی مانند اسکرابر با حداقل میزان تولید صداست، که نظافت مکرر فضایی با آن وسعت و تردد دائم جمعیت را بدون ایجاد اختلال و فراری دادن و معذب کردن مهمانان و حاضرین و کابران به نحو احسن انجام دهد. انواع جاروبرقی­ های تجاری و اسکرابرهای صنعتی بدون سرنشین برای شستشو و نظافت لابی­ ها، راهروها، آسانسورها، کف مجتمع و … با صدای بسیار کم و ابعاد کوچک به منظور کاربرد در حضور کاربر می­تواند گزینشی بسیار شایسته از میان محصولات comac بهترین دستگاه اسکرابر برای نظافت برج های تجاری باشد.

 

نظافت سریع لابی هتل ها بوسیله سایر تجهیزات نظافتی مدرن :

از سوی دیگر، بسیاری از فضاهای این برج­ ها، از جمله آمفی­ تئاترها، سینماها، نگارخانه­ ها و نمایشگاه­ ها و لابی­ ها و برخی فروشگاه­ ها و کافه ­ها به­ منظور جلوگیری از مزاحمت صدای برخورد کفش­ افراد با زمین و ایجاد اختلال در آرامش، به جای سنگ­فرش و پارکت، مفروش به فرش­های الیافی و بافتنی و یا موکت شده است. و نیز قطعاً در بخش لابی و نیز در فضاهای رفاهی و تفریحی مبل­ هایی برای استراحت، گفتگو و مناظره میان افراد تعبیه کرده اند. این شیوۀ طراحی فضای داخلی نیاز نوینی را به دستگاه­های نظافت صنعتی برجسته می­سازد و آن بهره­ گیری از دستگاه فرش و مبل شور  است که با ابعاد کوچک، صدای بسیار کم، شویندۀ مبل، سرعت بسیار بالا و امکان شستشو و خشک ­کردن هم­زمان مبل، فرش و موکت امکانات بسیار ویژه ای را در این بخش در اختیار کاربر می­گذارد تا بتواند از آن، در زمان حضور مشتریان و بدون نیاز به اختصاص زمان مجزا به نظافت مکانیزه ، استفاده کند.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: