مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر و مدل های آن برای شستشو صنعتی اماکن عمومی

بحث نظافت و شستشوی صنعتی مکان های عمومی و یا هر محیط دیگری که محل کسب و کار است یک مسئله قابل تأمل است کا کار راحتی نیست زیرا که نوع آلودگی و مساحت اماکن عمومی معمولاً متفاوت است. همه ما می دانیم که قبلا یک تیم از گروه های نظافتی که به وسایل پاک کننده سنتی مثل جارو و سطل و تی تجهیزات بودند، ممکن بود یک روز کاری وقت و زمان لازم داشتند تا بتوانند یک اداره یا یک مجتمع تجاری و……. را با صرف هزینه و نیروی زیاد تمیز کنند. از این رو استفاده از اسکرابر و کف شو می تواند کمک شایانی در کاهش هزینه و زمان و حتی مواد شوینده صنعتی داشته باشد. زیرا که این زمین شوی صنعتی قادرند در مدت زمان کوتاهی هم کار شستشو و هم کار خشک کردن زمین را در اماکن عمومی انجام دهد و کیفیت نظافت مکانیزه در سطح بسیار بالایی داشته باشد.اسکرابر دستی

 

 

اسکرابر و زمین شوی چگونه کار می کند؟

اسکرابر ها شیوه کار بسیار ساده ای دارند. اسکرابرها یا زمین شوی صنعتی کلاً از یک شیوه برس زنی استفاده می کنند تا به صورت عمیق سطوح را با کیفیت بسیار بالای بوسیله پاشیدن آب و مواد شوینده صنعتی و چرخیدن سریع برسها کف زمین را تمیز کرده و در جا خشک میکنند، سپس آب آلوده موجود در کف مکان های عمومی پس از انجام کارهای توضیح داده شده، آب آلوده ای که در اثر نظافت با کف شوی صنعتی بوجود آمده موتور مکش اسکرابر جمع آوری میگردد. اصلی ترین اجزاء یک زمین شور، تی و موتور مکنده هستند که به راحتی انواع آلاینده ها و جرم ها را از روس کف پوش ها در اماکن عمومی که مستعد انواع آلودگی ها و بیماری ها هستند را پاک می کنند در این مقاله سعی می کنیم به بررسی مدل ها و توانایی هایی آنها در اماکن مختلف عمومی و یا تجاری و صنعتی بپردازیم.

 

 

اسکرابر دستی یا کف شو کوچک برای نظافت صنعتی اماکن عمومی:زمین شوی صنعتی

در این مدل از اسکرابر یا کف شو دستی به دلیل وجود دستگیره در قسمت عقبی دستگاه این امکان را به کاربر می دهد که بتواند کاملاً دستگاه را کنترل کرده و برآن اشراف کامل داشته با این دستگاه اسکرابر ما می توانیم با یک بار شستن کف، محیطی بسیار تمیز تر داشته باشیم و همچنین سطوح را با همین یک بار خشک نمائیم. بنابراین دیگر نیازمند چندین بار شستشو و نظافت مکان های عمومی نیستیم و این اسکرابر دستی برای مکان هایی با مساحت کم تر یا متوسط طراحی و ساخته شده اند مکانهایی مانند: داروخانه، اورژانس ها، مدارس ، مهدکودک ها، فروشگاه ها، ادارات، پاساژها، موزه ها، و هتل ها مناسب است. زیرا که دارای ابعاد کوچکتر و جمع و جور است و براحتی با آسانسور قابل جابجایی برای دیگر طبقات اماکن عمومی می باشد و دیگر اینکه براحتی در مکانهایی که دارای مبلمان اداری و…… هستند قابل گردش و مانور هستند.

 

 

اسکرابر سرنشین دار یا زمین شوی صنعتی و نظافت مکانیزه مکان های عمومی :اسکرابر سرنشین دار

این مدل از اسکرابر سرنشین دار که توسط  فرمان دستگاه و اپراتور هدایت می شود و دارای ویژگی های خاصی هستند که بهترین انتخاب و اولین آنها زمین شور خودرویی است زیرا که عرض کاری بیشتری دارند و برای اماکن عمومی بزرگتر و پر تردد استفاده می شوند مانند : ورزشگاه ها، استادیوم های ورزشی، بیمارستان ها، هتل های بین المللی، دانشگاه ها، شهربازی ها، باغ تالارها، فرودگاه ها و پایانه های مسافربری و …

با بزرگتر شدنمدل دستگاه نظافت صنعتی، سرعت و راندمان کاری ما بالاتر می رود و به منظور راحت تر شدن و سریعتر شدن کار نظافت مکانیزه این گونه اماکن با استاندارد بالایی همراه خواهد بود و به منظور راحت تر و سریعتر شدن کار نظافت مکانزه اینگونه اماکن انتخاب مناسبی خواهد بود و علاوه بر تمیزی بیشتر و با کیفیت تر از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه خواهد بود.

 

 

از دیگر کاربردهای اسکرابر خودرویی :

نظافت صنعتی فرودگاه هااسکرابر کف شو

بهداشت محیط پایانه های مسافر بری

شستشو صنعتی ورزشگاه ها

نظافت کارخانجات صنعتی

نظافت مکانیزه باغ تالارها

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *