مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اسکرابر برای شستشو و نظافت صنعتی استخرها

اسکرابر یا کفشور صنعتی یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که کمپانی comac ایتالیا به منظور نظافت مکانیزه اماکن مختلف طراحی، تولید و به بازار عرضه کرده است. در این مجال می خواهیم ببینیم که زمین شور comac چه کاربردها و مزایایی برای حفظ بهداشت و پاکیزگی استخرها دارد. منظور از نظافت استخرها در اینجا انواع مختلف آنها از جمله استخرهای اماکن ورزشی، اعم از عمومی و خصوصی، روباز یا سرپوشیده، و یا استخرهای منازل شخصی است و آن چه که بیشتر در این بین مد نظر ماست، نوع آلودگی های خاص این استخرهاست و امکانات ویژه ای که زمین شور comac می تواند برای نظافت آنها عرضه کند.

 

 

اسکرابر ( زمین شوی صنعتی ) و نیازهای ویژۀ استخرها

همان گونه که می دانیم، لکه های ناشی از سختی آب، زنگ زدگی، رسوبات انواع مواد از جمله مواد معدنی و ناخالصی های موجود در آب استخر، گل، کپک و جلبک از آلاینده های عام اکثر استخرهاست که ضرورت نظافت و تمیز کردن و شستشوی مداوم آنها را بیش از پیش آشکار می سازد. از طرفی، استفادۀ عمومی از استخر، در اماکن ورزشی عمومی یا خصوصی، استفادۀ افرادی با فرهنگ های بهداشتی مختلف از یک استخر واحد را به دنبال دارد که علاوه بر آلودگی های مختلفی که پوست های مختلف در آب بر جا می گذارد می توانند خود نیز به صورت عمدی یا غیرعامدانه مسبب ورود زباله ها و آلاینده هایی به درون استخر شوند. در مجموع تمامی این مسائل ضرورت نظافت مستمر کف استخر با دستگاه زمین شور و اسکرابر را در کنار تعویض آب آن بسیار برجسته می نماید.

 

 

دستگاه اسکرابر و جنس های مختلف کفپوش استخرها

علاوه بر جنس کلی استخر که می تواند چوبی، فلزی، بتنی، فایبرگلاس و غیره باشد، معمولا کف و دیوارۀ استخرها را با انواع کاشی ها، سرامیک ها، اپوکسی ها، لمینت ها و غیره می پوشانند. و این مسئله مهم است که آیا دستگاه اسکرابر مورد نظر قادر است آلاینده های سطح انواع پوشش های کف را برطرف کند یا خیر. همانطور که بیان شد استخرها می توانند محل بسیار مناسبی برای رشد میکروب ها و انواع آلودگی ها باشد و از این رو، برای افرادی که به منظور حفظ آرامش و سلامت خود به این اماکن آمده اند یا امکان آن را در منزل شخصی خود فراهم آورده اند، در جهت عکس عمل کند و خود عامل ایجاد، رشد و انتقال عوامل بیماری زا و شیوع انواع بیماری ها به ویژۀ امراض گوارشی شود. دستگاه کفشور comac به گونه ای طراحی شده است که برای تمامی انواع کفپوش استخرها مناسب باشد و بتواند انواع آلودگی ها را با دقت بسیار بالا و سرعت زیاد از این پوشش ها بزداید.

 

 

دستگاه کف شور و اسکرابر و امکانات ویژۀ آن برای شستشوی صنعتی کف

اسکرابر صنعتی Comac دستگاهی برای نظافت صنعتی استخرهاست که در ابعاد بسیار متنوع، متناسب با نوع استخر شما، طراحی و به بازار عرضه شده است. به علاوه شکل و فرم ظاهری محصول بسیار کاربرپسند است و علاوه بر ظاهر شکیل و زیبا از منظر کاربرد نیز کاربران را به طور کامل راضی و خشنود می سازد. ابعاد مختلف و متنوع این دستگاه های نظافت مکانیزه امکان بهره گیری از آنها را بدون هیچ محدودیتی در انواع فضاهای کوچک و بزرگ استخرها فراهم می آورد؛ چرا که وقتی به نمونه های مختلف دستگاه اسکرابر، که حدود ۵۰ مدل آن توسط شرکت اتحاد صنعت صدرا به ایران وارد می شود، نگاه می کنیم، در می یابیم که طیف وسیعی از گزینه ها را از منظر ابعاد دستگاه اسکرابر در اختیار داریم و دست ما برای گزینش مناسب ترین اسکرابر کاملا باز است. کوچک ترین نمونه های دستگاه زمین شوی به اندازۀ یک جاروبرقی خانگی معمولی است و مدل های بزرگ آن به شکل یک ماشین کوچک طراحی شده است. در اینجا لازم به ذکر است که کف شوها در دو نوع کلی دستی و سرنشین دار طراحی شده است. نمونه های دستی آن برای فضاهای کوچک تر در نظر گرفته است که کاربر می توان آن را به راحتی با کمک دسته به تمام جهات حرکت دهد. اما نوع سرنشین دار آن دقیقاً مانند یک وسیلۀ نقلیه دارای فرمانی برای هدایت دستگاه است که برای استخرهای بزرگ یا در سالن های ورزشی بسیار بزرگ کارآیی بسیار بالایی دارد. لازم به ذکر است که نوع سرنشین دار آن نیز بسیار کاربر پسند بوده و نیاز به هیچ گونه آموزش پیچیده ای برای کاربر ندارد.

 

 

دیگر مزایای دستگاه زمین شور برای نظافت مکانیزه استخرها

اسکرابر یکی از رایج ترین محصولاتی است که امروزه برای نظافت کف سطوح هموار استفاده می شود و انواع کفپوش ها را هم می توان به کمک آن نظافت کرد. بدون شک با وجود انواع دستگاه های نظافت مکانیزه که امروزه در دنیای صنعتی و مدرن برای نظافت استخرها طراحی شده است، مداومت در کاربرد شیوه های سنتی نظافت نه منطقی و نه مقرون به صرفه است. اساس کار دستگاه اسکرابر در نمونه های مختلف آن بر پاشیدن آب و مواد شوینده، برس زنی، شستشو و خشک کردن کف به طور همزمان استوار است. موتور قدر، انواع برس های دیسکی و غلطکی و مکنده های بسیار حساس و دقیق در این دستگاه، این امکان را برای کاربر فراهم می کند که امر نظافت کف استخر را با سرعت هر چه تمام تر و دقتی بسیار بالا هم راستا با سطح استانداردهای جهانی نظافت صنعتی به انجام رساند. از سویی مزایای این وسیله باعث می شود که هیچ گونه اثری از آب، رطوبت و یا مواد شوینده در کف استخر باقی نماند. در واقع شما می توانید اطمینان حاصل کنید که پس از کاربرد،  دستگاه کفشور استخری با کف بسیار براق و شفاف، بدون هیچ اثری از لکه ها و آلاینده های پیشین، و به صورت کاملاً خشک در اختیار شما می گذارد تا اثرات شستشو به هیچ عنوان در آبی جدید وارد نشود. از سوی دیگر، باطری های شارژی بسیار قوی در این وسیله تعبیه شده است که امکان بهره گیری از آنها در کف استخر را به صورت کاملاً آسان و راحت میسر می سازد، چرا که به طور قطع امکان بهره گیری از کابل در فضای استخر که مرطوب است و یا بسیار وسیع است، وجود ندارد. این یکی از مزایای ویژۀ اسکرابرها برای فضای استخرهاست که می توان در کنار صرفه جویی در زمان و هزینه و نیروی کار، صدای اندک، قابلیت تحرک به تمامی جهات و کاربرپسند بودن به آن اشاره کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *