نظافت در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی

نفت و گاز و پتروشیمی

یکی از قدیمی ترین صنایع در ایران صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است که یکی از صنایع مادر است در کل جهان محسوب می شود. که هر گونه نوسانی در رونق بازارهای جهانی می تواند بر کل اقتصاد جهان تاثیر مستقیم بگذارد. که شامل واردات و رونق کسب و کارهای صنعتی می گردد و پیوند جدایی ناپذیری در صنعت هر کشور دارد. که به اسم طلای سیاه معروف است . پس بر همگان آشکار است که چنانچه کوچکترین مشکلی در خطوط تولید و یا پالایش نفت بوجود بیاید موجب خسارات جدی برای اقتصاد کشور خواهد شد که جهت پیشگیری از این مشکلات بحث نظافت صنعتی شاید یکی از اصلی ترین نکاتی باشد که باید در صنعت نفت و گاز به آن توجه شود.

اهیمت نظافت صنایع نفت و گاز

محیط صنایع نفت و گاز با توجه به داشتن حساسیت بالا و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات صنعتی پیشرفته بر اثر تماس با آلاینده های طبیعی میتواند به سرعت دچار آلودگی های مختلف گردد. برطرف نمودن این آلودگی ها میتواند در افزایش بهره وری از تجهیزات و ماشین آلات این صنعت و ایمنی کارکرد افراد در محیط مجموعه صنعتی تاثیر گذاری بالا داشته باشد. استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه میتواند به سرعت و کیفیت فرایند نظافت سطوح و تجهیزات در صنعت نفت و گاز کمک نماید. از سوی دیگر با حفظ نظافت در این مجموعه های صنعتی از کارکرد صحیح تجهیزات و ماشین آلات اطمینان حاصل خواهید نمود. با استفاده از شیوه های مکانیزه نظافت و کاهش آلودگی ها ضریب ایمنی محیط افزایش پیدا کرده و احتمال بروز حوادث کاهش خواهد یافت.

نظافت سطوح سالن ها با سوییپر در صنعت نفت و گاز

انواع تجهیزات مکانیزه قابل استفاده در فرایند نظافت صنعت نفت و گاز

با توجه به حساسیت بالای صنایع، استفاده از تجهیزات کارآمدی که بتواند به طور موثر کیفیت و سرعت فرایند نظافت در آنها را افزایش دهد از اهیمت بالایی برخوردار است. نظافت سالن ها، تجهیزات و تاسیسات صنعت نفت و گاز با استفاده از تجهیزات کارآمد نه تنها در ارتقا سطح نظافت و بهداشت این محیط ها موثر است، بلکه در بهبود کیفیت کارکرد تجهیزات و ایمنی آنها نیز موثر خواهد بود. انواع مختلفی از تجهیزات مکانیزه هستند که با استفاده از آنها میتوان به ارتقا کیفیت نظافت سطوح و تجهیزات در صنعت نفت و گاز کمک نمود. اسکرابر های سرنشین دار، جاروی شهری یا سوییپر صنعتی و انواع جاروبرقی های صنعتی از جمله این تجهیزات کاربردی و قدرتمند در نظافت این مجموعه ها می باشند.

نظافت سالن ها با انواع اسکرابر صنعتی

انواع اسکرابر یا کف شوی صنعتی که دارای مخازن آب تمیز و آب ریکاوری هستند، مناسب ترین دستگاه برای نظافت کف در پالایشگاه ها و صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به حساب می آیند. زیرا که براحتی در سالن ها حرکت می کند و در حین شستشو براحتی کف زمین را خشک میکند و این تجهیزات نظافت مکانیزه قادرند سطوح روغنی و جرم های سخت شده مود در کف زمین را به سرعت پاک کنند. سیستم برس زنی و مکش آلودگی موثر و کارآمد در این تجهیزات مکانیزه نظافت میتواند به میزان زیادی در حفظ کیفیت نظافت انواع کفپوش ها موثر واقع گردد.

استفاده از اسکرابر صنعتی مناسب برای شستشوی سطوح و نظافت با کیفیت بالا

کاربرد سوییپر صنعتی در نظافت صنایع نفت و گاز

جمع آوری انواع آلودگی های ژودری و ضایعات جامد از محیط پالایشگاه های نفت و گاز میتواند از بروز حوادث و موارد ایمنی پیشگیری نماید. این سوییپر های صنعتی یا جاروی محوطه هستند که به عنوان بهترین دستگاه برای نظافت در محوطه های بیرونی و حتی داخلی در این صنعت کاربرد دارند. از امکانات ویژه ای که این دستگاه نظافتی در اختیار کاربران و صاحبین پالایشگاه های نفت و گاز و پتروشیمی قرار می دهد میتوان به مخازن بسیار بزرگی جمع آوری زباله، برس های چرخشی با کیفیت ساخت بالا اشاره داشت که دستگاه سوییپر را به بهترین گزینه برای نظافت محوطه مبدل نموده است.

استفاده از جاروبرقی صنعتی در نظافت

جاروبرقی های صنعتی برای نظافت تجهیزات و دستگاه ها و حتی کف و گوشه و کنار در پالایشگاه ها بسیار کارایی های مناسبی دارند و در اندازه و مدل های مختلفی از لحاظ نوع فیلترها، ابعاد، اندازه مخازن، نوع موتور و همچنین قدرت و توان مکش و ... در بازار وجود دارند.این دستگاه نظافت با افزایش دسترسی کاربر به نقاط مختلف در تجهیزات و ماشین آلات امکان نظافت بهینه آنها، جلوگیری از بروز اشکال و کاهش هزینه های تعمیرات را به همراه خواهد داشت.