نظافت هتل

هتل

یکی از معیارهای سنجش پیشرفت و توسعه یک جامعه میزان پاکیزگی و بهداشت اماکن عمومی آن جامعه می باشد و هر چه قدر سطح کیفی نظافت و بهداشت یک محیط بیشتر باشد تمایل افراد به رفت و آمد افزایش می یابد؛ هنگامی که بازدید کنندگان بیشتری به یک محل مراجعه کنند در نتیجه آن میزان سودآوری و بازدهی نیز افزایش می یابد.

حضور گردشگران در یک شهر به معنای بیشتر شدن رفت و آمد در هتل ها است و از این رو توجه به پاکیزگی و بهداشت محیط اهمیت به سزایی پیدا می کند. روش های نظافتی به کار گرفته شده در هتل ها باید به گونه ای باشد که آرامش ساکنین را بر هم نزند، صدای ناهنجار تولید نکند و هم چنین خطر آفرین نباشد.


تجهیزات نظافتی مناسب

به منظور فراهم ساختن محیطی بهداشتی و زیبا و با رعایت اصول ذکر شده، می توان از دستگاه های نظافتی صنعتی مناسب بهره گرفت. جاروبرقی های تجاری بی صدا و اسکرابر دستی از جمله تجهیزات نظافتی موثر و کارآمدی هستند که در هتل ها و مهمانسراها مورد استفاده قرار می گیرند. کاربری آسان، صدای کم و کیفیت فوق العاده تجهیزات نظافت صنعتی موجب گشته روش های قدیمی و سنتی ناکارامد کنار گذاشته شده و این دستگاه ها جایگزین شوند.


جاروبرقی

پایین بودن سطح صدا در جاروبرقی های تجاری امکان استفاده آن ها را در اتاق ها به وجود می آورد، به علاوه قابلیت نصب فیلتر هپا بر روی جاروبرقی موجود می باشد که در نتیجه آن ذرات آلوده میکرونی از بین رفته و هوای تمیز به محیط باز می گردد.


اسکرابر

جهت تمیز نمودن نسل جدید اسکرابرهای دستی بی صدا بوده و می توان محوطه، لابی و دیگر بخش های هتل ها را در هر ساعت از شبانه روز و در زمان تردد افراد، شستشو داد زیرا این تجهیزات بی صدا بوده و با خشک کردن زمین هم زمان با شسشتو خطر سر خوردن را کاملاً از بین می برد.