نظافت رستوران و آشپزخانه

رستوران، آشپزخانه و کترینگ

نظافت محیط رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی از جمله فعالیت هایی است که به دلیل تماس مستقیم با مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. اغلب رستوران ها و آشپزخانه ها مکان هایی نسبتا کوچک یا متوسط هستند که در آن ها تعداد زیادی وسیله قرار دارد و به همین دلیل قدرت مانور برای انجام فعالیت های نظافتی کم محدود می باشد. نسل جدید دستگاه های نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها تحولی عظیم در فرآیندهای نظافتی به وجود آورده است و بسیاری از مشکلات نظافت و شستشوی محیط های تجاری و صنعتی را از میان برداشته است. اسکرابرها دستی در مدل های متنوع به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت فعالیت در فضاهای کوچک و محدود را دارند و قادرند با سرعت بالا و کیفیت و فوق العاده این سطوح را شستشو داده، به صورت هم زمان خشک نموده و محیطی صد در صد بهداشتی و پاکیزه فراهم آورد.
علاوه بر این طراحی خاص برس های اسکرابر ها قابلیت جمع آوری گرد و خاک را از روی زمین دارد و فرایند نظافت آشپزخانه را بهینه خواهد نمود. طراحی و ساخت اسکرابرهای دستی کاربر پسند بوده و بهره مندی از این دستگاه ها جهت نظافت رستوران ها و محیط هایی مانند آشپزخانه های صنعتی سبب ارتقا سطح ایمنی کاربران نیز می گردد.
نظافت رستوران و آشپزخانه

اهمیت استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت در رستوران ها

به کار گیری دستگاه های مکانیزه در فرایند نظافت آشپزخانه و رستوران ها میتواند با افزایش کیفیت بهداشت و سلامت محیط در بالا رفتن کیفیت محصولات و سلامت افراد تاثیر گذاری بسیاری خواهد داشت. این تجهیزات با برطرف نمودن آلودگی ها، جمع آوری آلاینده ها و از بین بردن چربی ها طی فرایند نظافت رستوارن به میزان بالایی در ایمنی محیط و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده توسط مجموعه تاثیر میگذارد. انواع مختلف از دستگاه های نظافت مکانیزه در محیط آشپزخانه ها و رستوران ها قابل استفاده هستند. با این حال اسکرابر های دستی از کاربردی ترین تجهیزات قابل استفاهد در این صنعت می باشند. با استفاده از اسکرابر قادر خواهید بود انواع آلودگی های چرب، لکه های مواد غذایی و آلودگی هایی از این دست را به راحتی برطرف نمایید.
حفظ نظافت رستوران ها و مجموعه های خدماتی با تجهیزات مکانیزه همچنین د رنظر مشتریان و مخاطبین شما نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. زمانی که فردی به مجموعه شما مراجعه می نماید، تمیزی و نظافت آشپزخانه صنعتی در مجموعه میتواند تاثیر به سزایی در میزان رضایتمندی آنان از خدمات ارائه شده و ایجاد تمایل به استفاده بیشتر از خدمات شما داشته باشد. از این رو به کار گیری شیوه های مکانیزه نظافت رستوران اهمیت بالایی پیدا خواهد نمود.
اسکرابر دستی نظافت آشپزخانه و رستوران

موارد استفاده از اسکرابر کوچک

اسکرابر های دستی به دلیل کارآمدی بالا و نگهداری آسان به راحتی در فرایند های نظافت محیط رستوران ها و آشپزخانه ها مورد استفاده قرار داد. این تجهیزات نسبت به شیوه های دستی نظافت کارآیی بسیار بالا تری داشته و مطلوبی را برجای خواهند گذاشت. از این رو میتوانند در موارد نظافت مجموعه های زیر بکار گرفته شوند.
1- رستوران ها
2- فست فودها
3- مراکز تهیه غذا
4- مهمان خانه و مسافر خانه ها
5- و ...
استفاده از انواع اسکرابر های دستی یا سرنشین دار در مجموعه های خدماتی همچون نظافت آشپزخانه ها میتواند مزایای مختلفی به همراه داشته باشد. این مزایا نه تنها در ارتقا سلامت و کیفیت محصولات تولیدی تاثیر گذار است، بلکه در کاهش هزینه های نظافت رستوران و نگهداری تجهیزات در مجموعه نیز موثر است.
تجهیزات مکانیزه نظافت رستوران و آشپزخانه صنعتی

مزایای استفاده از اسکرابر در محیط های کوچک

بکارگیری تجهیزات مکانیزه همچون انواع اسکرابر های دستی یا سرنشین دار در فرایند نظافت آشپزخانه ها یا مجموعه رستوران ها میتواند مزایای بسیاری برای آنها به همراه داشته باشد. از این رو مجموعه های خدماتی میتوانند با استفاده از انواع این تجهیزات در محیط خود از مزایای آنها بهره مند گردند از این مزایا و ویژگی های نظافت رستوران ها و مراکز خدماتی میتوان به موارد زیر اشاره داشت.
1- کیفیت فوق العاده شستشو
2- سرعت بالا
3- از بین بردن کلیه آلودگی های سطح
4- ایجاد محیطی تمیز و بهداشتی
5- حذف فشار از نیروهای انسانی
6- صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها
7- و ...