نظافت فروشگاه محصولات غذایی

فروشگاه محصولات غذایی

بهره مندی از دستگاه های مکانیزه نظافتی در مراکز مربوط به تهیه و ارائه محصولات غذایی از جنبه های مختلف دارای اهمیت می باشد. در این گونه مراکز شرایط تمیزی و بهداشت باید به بالاترین سطح استاندارد برسد و دستیابی به آن تنها با استفاده پیوسته از ماشین آلات نظافتی ممکن می گردد. عملکرد این دستگاه ها باید به صورتی است که علاوه بر تمیز نمودن فوق العاده سطوح با حفظ ایمنی کامل محیط، دارای صرفه اقتصادی قابل توجهی است. استفاده از دستگاه های مکانیزه در فرایند نظافت مراکز فروشگاه مواد غذایی با افزایش کیفیت نظافت در ارتقا سلامت این دسته محیط ها تاثیر گذاری بالایی دارد.

تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافت فروشگاه مواد غذایی

انواع مختلف دستگاه ها و تجهیزات نظافت مکانیزه در محیط فروشگاه های مواد غذایی قابل استفاده هستند. از جمله دستگاه های نظافت فروشگاه مواد غذایی میتوان به انواع مختلف دستگاه اسکرابر صنعتی، جاروبرقی های نظافت صنعتی و نیمه صنعتی و پولیشر صنعتی اشاره داشت. این تجهیزات در ارتقا کیفیت بهداشت و تمیزی محیط مجموعه فروشگاه مواد غذایی موثر هستند و میتوانند خدمات ارائه شده توسط این مجموعه ها را بهبود بخشند.

زمین شوی سرنشین دار اسکرابر صنعتی در فروشگاه مواد غذایی

شستشوی سطح توسط اسکرابر

شرکت سازنده به منظور تمیز کردن سطوح مراکز عرضه مواد غذایی، منحصرا اسکرابرهایی را تولید کرده است که با رعایت اصول بهداشتی تمامی آلودگی های سطح زمین را از بین می برد و آب آلوده را جمع آوری کرده و در مخزن خود نگه می دارد. در پایان کار با اسکرابر، محتویات درون مخزن باید تخلیه شود که این عمل به آسانی و به سرعت انجام می پذیرد و مخزن به طور کامل از آب های آلوده خالی می شود. توجه به نظافت خود دستگاه بسیار مهم بوده زیرا هر چه اسکرابر تمیزتر باشد محیط نیز با پاکیزه تر خواهد بود.

اسکرابر مورد استفاده در مراکز عرضه محصولات غذایی مانند دیگر دستگاه های کف شوی سطح شسته شده را سریعا خشک می کند و لغزندگی زمین را به طور کامل از بین می برد، به همین دلیل می توان اسکرابر را در زمان رفت و آمد عموم به کار گرفت و حتی از مواد شوینده استفاده نمود؛ به علاوه به دلیل بی صدا بودن اسکرابر مکان هایی نظیر هایپر مارکت ها در زمان های رفت و آمد نیز قابل نظافت هستند. بسته به ابعاد محیط و شرایط آن استفاده از انواع اسکرابر های دستی یا سرنشین دار برای کسب کیفیت مطلوب نظافت و سهولت انجام این فرایند را به همراه دارد.

نظافت محیط فروشگاه مواد غذایی

جمع آوری و نظافت آلودگی ها با جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی با امکان جمع آوری انواع آلودگی ها فرایند آسان نظافت فروشگاه مواد غذایی را برای کاربر امکان پذیر نموده و در ارتقا کیفیت و بهینه شدن آن تاثیر گذار می باشد. این دستگاه نظافت مکانیزه با استفاده از موتور مکنده قدرتمند، سیستم فیلتراسیون و تجهیزات جانبی نظافت، در بهبود فرایند نظافت مجموعه فروشگاه های مواد غذایی موثر واقع می گردد. کاربرد انواع جارو برقی های آب و خاک نیمه صنعتی و تجاری در محیط فروشگاه ها با کاهش آلودگی سلامت مواد غذایی نگهداری شده در این مجموعه را افزایش می دهد. همچین از این دستگاه نظافت مکانیزه در جمع آوری و نظافت انبار نیز امکان پذیر بوده که باعث حفظ کیفیت محصولات نگهداری شده در انبار فروشگاه مواد غذایی خواهد شد.

دستگاه های مناسب

با توجه به مساحت و قدرت مانور فضا مدل های مختلف دستگاه های زمین شوی  دستی و سرنشین کاربرد دارند. برای شستشوی محیط هایی با اندازه 400 تا 1200 متر مربع اسکرابرهای کوچک دستی، تا 1300 متر مربع اسکرابرهای دستی متوسط و برای فضاهای بزرگ تر اسکرابرهای سرنشین دار مناسب هستند. به کار گیری دستگاه پولیشر در نظافت فورشگاه مواد غذایی جهت از بین بردن ناهمواری های سطح و کاهش احتمال تجمع آلودگی ها در آسان نمودن کلی فرایند نظافت تاثیر قابل توجهی دارد. از سوی دیگر استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی در نظافت محیط فروشگاه مواد غذایی با جمع آوری بهینه انواع آلودگی های تر و خشک، سرعت و کیفیت نظافت را به میزان زیادی ارتقا خواهد داد.