نظافت فروشگاه محصولات غذایی

فروشگاه محصولات غذایی

بهره مندی از دستگاه های مکانیزه نظافتی در مراکز مربوط به تهیه و ارائه محصولات غذایی از جنبه های مختلف دارای اهمیت می باشد. در این گونه مراکز شرایط تمیزی و بهداشت باید به بالاترین سطح استاندارد برسد و دستیابی به آن تنها با استفاده پیوسته از ماشین آلات نظافتی ممکن می گردد. عملکرد این دستگاه ها باید به صورتی است که علاوه بر تمیز نمودن فوق العاده سطوح با حفظ ایمنی کامل محیط، دارای صرفه اقتصادی قابل توجهی است.


شستشوی سطح توسط اسکرابر

شرکت سازنده به منظور تمیز کردن سطوح مراکز عرضه مواد غذایی، منحصرا اسکرابرهایی را تولید کرده است که با رعایت اصول بهداشتی تمامی آلودگی های سطح زمین را از بین می برد و آب آلوده را جمع آوری کرده و در مخزن خود نگه می دارد. در پایان کار با اسکرابر، محتویات درون مخزن باید تخلیه شود که این عمل به آسانی و به سرعت انجام می پذیرد و مخزن به طور کامل از آب های آلوده خالی می شود. توجه به نظافت خود دستگاه بسیار مهم بوده زیرا هر چه اسکرابر تمیزتر باشد محیط نیز با پاکیزه تر خواهد بود. اسکرابر مورد استفاده در مراکز عرضه محصولات غذایی مانند دیگر دستگاه های کف شوی سطح شسته شده را سریعا خشک می کند و لغزندگی زمین را به طور کامل از بین می برد، به همین دلیل می توان اسکرابر را در زمان رفت و آمد عموم به کار گرفت و حتی از مواد شوینده استفاده نمود؛ به علاوه به دلیل بی صدا بودن اسکرابر مکان هایی نظیر هایپر مارکت ها در زمان های رفت و آمد نیز قابل نظافت هستند.


دستگاه های مناسب

با توجه به مساحت و قدرت مانور فضا مدل های مختلف دستگاه های زمین شوی  دستی و سرنشین کاربرد دارند. برای شستشوی محیط هایی با اندازه 400 تا 1200 متر مربع اسکرابرهای کوچک دستی، تا 1300 متر مربع اسکرابرهای دستی متوسط و برای فضاهای بزرگ تر اسکرابرهای سرنشین دار مناسب هستند.