نظافت صنایع غذایی

صنایع غذایی

کلیه مراکز وابسته به صنایع غذایی مانند کارخانجات و انبارهای نگهداری محصولات، باید با توجه به بالاترین سطح استانداردهای نظافتی و بهداشتی، به صورت پیوسته نظافت شوند. دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی به منظور رفع انواع نیازهای نظافتی طراحی شده اند. این ابزارها محیط را در کوتاه ترین زمان و با بهترین نتیجه تمیز کرده و بالاترین سطوح استانداردهای بهداشتی را به محیط عرضه می کنند. حفظ نظافت و جمع آوری آلودگی ها از محیط صنایع غذایی میتواند در ارتقا کیفیت محصولات و سلامت آنها تاثیر گذاری به سزایی داشته باشد. از این رو استفاده از تجهیزات نظافت صنایع غذایی مکانیزه راه حل مطلوب و مناسبی خواهد بود.

اهمیت استفاده از تجهیزات نظافت صنایع غذایی

محیط صنایع غذایی و کارخانجات صنعتی این حوزه از وسعت بالایی برخوردار است. این صنایع با توجه به حساسیت بالای رعایت بهداشت نیاز به نظافت تخصصی در محیط سالن تولید، انبار، دفاتر اداری و بخش های جابجایی و ارسال محصولات هستند. جمع آوری و نظافت آلودگی ها به شیوه دستی مستلزم صرف زمان، انرژی و هزینه زیادی خواهد بود از این رو به کار گیری تجهیزات مکانیزه در نظافت صنایع غذایی کیفیت سلامت و بهداشت محصولات این صنایع را افزایش خواهد داد. استفاده از این تجهیزات در نظافت مجموعه صنایع غذایی همچنین در صرفه جویی هزینه ها و کاهش زمان لازم برای این فرایند موثر می باشد.

نظافت صنایع غذایی

مزیت کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه در صنایع

به کار گیری دستگاه های مکانیزه و نظافت صنعتی در محیط صنایع غذایی، حفظ نظافت محیط سالن تولید محصولات، و جمع آوری آلاینده های مختلف از محیط خط تولید و یا انبار، در ارتقا کیفیت بهداشت و بهینه شدن فرایند جابجایی و نگهداری محصولات موثر می باشد. همچنین این رعایت نظافت در صنایع غذایی افزایش و ارتقا ایمنی محیط کارخانه را به همراه داشته و در حفظ سلامت کارکنان، فعالیت درست دستگاه ها و تجهیزات را به ارمغان خواهد آورد.

انواع دستگاه های نظافت صنایع غذایی

از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه میتواند در فرایند نظافت سطوح و جمع آوری آلاینده ها، یا شستشوی آلودگی ها از سطوح مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

انواع دستکاه های نظافت صنایع غذایی

استفاده از زمین شوی صنعتی

نظافت و شستشوی سطوح مختلف در محیط صنایع غذایی با استفاده از تجهیزات نظافت همچون انواع اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی میتواند در افزایش کیفیت نظافت، ارتقا امنیت محیط و کارکرد ماشین آلات، کیفیت بالا در نظافت انبار و محل نگهداری محصولات را به همراه خواهد داشت. ویژگی های منحصر به فرد دستگاه زمین شوی همچون برس زنی و مکش آلودگی ها از سطح کیفیت بالای نظافت صنایع غذایی را تضمین می نماید. انواع دستگاه زمین شوی دستی و سرنشین دار نظافت صنایع غذایی با رعایت اصول بهداشتی سطح زمین را در این مراکز، با کیفیت فوق العاده شستشو داده و بلافاصله آن را به طور کامل خشک می کند. خشک شدن زمین مانع از بروز حوادثی مانند لیز خوردن می شود. اسکرابرها دارای مخزن ویژه ای برای اضافه کردن مواد شوینده هستند به صورتی که دستگاه مجهز به سیستم تنظیم مقدار مواد شوینده و آب متناسب با میزان آلودگی می باشد که در نتیجه آن فرایند نظافت محیط صنایع غذایی به سادگی و با بالاترین کیفیت صورت خواهد گرفت.

سوییپر صنعتی نظافت صنایع غذایی

ریختن مواد زائد و باقی ماندن آنها در محیط صنایع غذایی امکان آلوده شدن تولیدات و کیفیت ساخت آنها را کاهش خواهد داد. این امر میتواند به طور جدی در کاهش فروش این مجموعه ها تاثیر خواهد داشت. استفاده از دستگاه سوییپر در نظافت صنایع غذایی میتواند از انتشار آلودگی ها پیشگیری نموده و با حجم مناسب مخزن آلودگی در جمع آوری موثر انواع آلودگی ها مورد استفاده قرار گیرد. برای جمع آوری گرد و خاک و دیگر آلودگی ها از روی زمین دستگاه سوییپر مورد استفاده قرار می گیرد. سویپر با داشتن فیلترهای با کیفیت و مخزن نگهداری ضایعات، عملکرد بسیار مطلوبی از خود نشان می دهد و می توان به صورت پیوسته از آن استفاده نمود.