نظافت صنایع غذایی

صنایع غذایی

کلیه مراکز وابسته به صنایع غذایی مانند کارخانجات و انبارهای نگهداری محصولات، باید با توجه به بالاترین سطح استانداردهای نظافتی و بهداشتی، به صورت پیوسته نظافت شوند. دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی به منظور رفع انواع نیازهای نظافتی طراحی شده اند. این ابزارها محیط را در کوتاه ترین زمان و با بهترین نتیجه تمیز کرده و بالاترین سطوح استانداردهای بهداشتی را به محیط عرضه می کنند.

 

شستشوی سطوح

دستگاه های کف شوی با رعایت اصول بهداشتی سطح زمین را در مراکز وابسته به صنایع غذایی، با کیفیت فوق العاده شستشو داده و بلافاصله آن را به طور کامل خشک می کند. خشک شدن زمین مانع از بروز حوادثی مانند لیز خوردن می شود. اسکرابرها دارای مخزن ویژه ای برای اضافه کردن مواد شوینده هستند به صورتی که دستگاه مجهز به سیستم تنظیم مقدار مواد شوینده و آب متناسب با میزان آلودگی می باشد که در نتیجه آن محیطی بسیار تمیز و پاکیزه در مدت زمانی کم فراهم می گردد.


نظافت سطوح

برای جمع آوری گرد و خاک و دیگر آلودگی ها از روی زمین دستگاه سوییپر مورد استفاده قرار می گیرد. سویپر با داشتن فیلترهای با کیفیت و مخزن نگهداری ضایعات، عملکرد بسیار مطلوبی از خود نشان می دهد و می توان به صورت پیوسته از آن استفاده نمود.