نساجی

نساجی

در صنایع نساجی آلودگی های مختلفی وجود دارد. نظافت و جمع آوری این آلودگی ها با توجه به ویژگی های مواد نساجی نظافت و شستشوی سطوح هموار و ناهموار در کارخانجات نساجی فرآیندی دشوار می باشد. علاوه بر این در صنعت نساجی کاربرد های متفاوتی مانند نیاز به جمع آوری و بازیابی تکه پارچه ها وجود دارد که با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی می توان به سادگی این کاربرد را انجام داد.

کاربرد نظافت صنعتی در صنایع نساجی

نظافت کامل به صورت مداوم در اماکن مرتبط با صنایع نساجی موجب بهبود عملکرد دستگاه و کارکنان، افزایش کیفیت تولید نهایی، سرعت بخشیدن به عملیات صنعتی و... می گردد. دستگاه های نظافت صنعتی علاوه بر شستشو و پاکیزه سازی محیط های مرتبط با صنایع نساجی کاربرد های دیگری نیز دارند که در ادامه بررسی خواهند شد.

جاروب نخ و پرز موجود در خط تولید

وجود پرز و نخ های ریز در لابلای دستگاه های نساجی ممکن است موجب بروز مشکلاتی گردد. آسیب به دستگاه، کاهش کیفیت محصول نهایی تولید شده و... همه از مشکلاتی است که وجود پرز های کوچک ممکن است موجب آن ها باشد. به همین دلیل بهتر است با کمک گرفتن از تجهیزات نظافت صنعتی تخصصی و جاروب کامل این آلودگی ها از بروز آسیب های جدی جلوگیری کرد.

جمع آوری آلاینده هایی چون روغن

وجود آلودگی های روغنی در صنایع نساجی باعث اختلال در تولید و آسیب به دستگاه می شود. رفع آلودگی های روغنی از سطوح هموار کف با استفاده از دستگاه اسکرابر امکان پذیر خواهد بود. در صورتی که آلودگی روغنی موجود ماندگار و مقاوم باشد می توان از مواد شوینده مخصوص در مخزن اسکرابر صنعتی استفاده نمود. به همین ترتیب آلودگی ها به طور کامل رفع شده و کیفیت تولید محصول نهایی بالا خواهد رفت. همچنین می توان از جاروبرقی صنعتی به منظور مکش روغن و امولوسیون در خط تولید استفاده کرد.

بازیابی پارچه

یکی از کارکرد های مهم دستگاه جاروبرقی صنعتی در کارخانه های مرتبط با صنایع نساجی در فرآیند بازیابی پارچه می باشد. در فرآیند تولید برخی از پارچه ها از چرخه تولید عبور کرده یا تکه پارچه های بسیاری پس از اتمام تولید در خط تولید باقی می مانند. در این شرایط به منظور جلوگیری از دور ریختن پارچه ها مفید، می بایست پارچه های قابل استفاده را بازیابی کرد. استفاده از جاروبرقی صنعتی برای مکش این تکه پارچه ها و بازیابی آن ها از داخل مخزن در صنایع نساجی ضروری می باشد.

نساجی