نظافت بیمارستان

بیمارستان

یک نظرسنجی مهم  بین المللی درباره بهداشت و نظافت مکان های سرپوشیده انجام پذیرفته است. در پی این نظرسنجی در ارتباط با سلامت عمومی، 97 درصد افراد پاسخ دادند که جهت جلوگیری از انتشار بیش از اندازه بیماری ها، کلیه بیمارستان عمومی و خصوصی باید توجه بیشتری به سطح بهداشت نشان دهند. 78 درصد با قاطعیت کمبود محصولات مناسب و دستگاه های نظافت صنعتی پیشرفته تر را مطرح کردند. افزایش سطح بهداشت و نظافت و بهبود آن ها ملزم به توجهات بیشتر است. به کار گیری تجهیزات مکانیزه نظافت بیمارستان راه حل مطلوب برای رفع این مشکل می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

اهمیت حفظ نظافت بیمارستان ها

اهمیت و ضرورت رعایت بهداشت و حفظ نظافت محیط بیمارستان بر هیچ کس پوشیده نیست. اجرای بهینه فرایند نظافت ارتقا کیفیت بهداشت و سلامت افراد در محیط بیمارستان و بهداشت و درمان را به همراه خواهد داشت. توانایی جمع آوری انواع آلودگی ها و جلوگیری از خروج آنها از مخزن از با اهمیت ترین ویژگی های یک دستگاه نظافت مکانیزه است. انواع مختلف این تجهیزات در فرایند نظافت بیمارستان مورد استفاده قرار میگیرند. تجهیزات نظافت مکانیزه بیمارستانی باید دارای برخی استاندارد ها باشند تا بتوان بدون هیچگونه مزاحمت در روند کار کادر درمان از این دستگاه های نظافت در محیط مراکز بهداشت و درمان استفاده نمود.

نظافت بیمارستان

قوانین وضع شده جهت به کارگیری ماشین های نظافتی در بیمارستان

1- عملکرد بدون صدا، تا از اذیت افراد و آسیب رسیدن به محیط زیست جلوگیری شود. 2- سازگاری دستگاه، یعنی بتواند انواع سطوح در راهروها، ورودی ها، اتاق بیماران، سالن های انتظار، آشپزخانه و … را تمیز کند.

3- مراقبت و نگهداری ماشین های نظافتی پس از پایان کار

4- بهره مندی از فناوری روز با استفاده از کمترین امواج مغناطیسی، رعایت استانداردهای ایمنی و تضمین سازگاری دستگاه با کاربر و محیط اطراف

5- تضمین فراهم کردن بهداشت و تمیزی محیط

6- به عبارت ساده تر دستگاه های نظافتی برای نظافت این مراکز کاملا مناسب باشند.

مشخه اصلی تجهیزات نظافتی Comac انعطاف پذیری با همه نیازهای نظافت بیمارستان داشته و در فرایند نظافت مراکز بهداشت و درمان قابل استفاده است.  

انواع تجهیزات مناسب نظافت بیمارستان و شستشوی سطوح

اصلی ترین دستگاه های نظافت محیط بیمارستان دستگاه اسکرابر دستی و زمین شوی های سرنشین دار هستند. این تجهیزات با استفاده از سامانه های برس زنی، پاشش آب و مکش آلودگی از دستگاه های نظافت تخصصی سطوح کفپوش ها می باشند. در کنار انواع اسکرابر ها، در نظافت مراکز بهداشت و درمان میتوانید از جاروبرقی های صنعتی و دستگاه های پلیشر نیز استفاده نمود.

کاربرد اسکرابر صنعتی در نظافت بیمارستان

کاربرد اسکرابر صنعتی در نظافت بیمارستان

به منظور تمیز کردن محیط هایی با مساحت متوسط مانند بیمارستان ها و خانه های سالمندان، شرکت کماک اقدام به طراحی و ساخت نسل جدیدی از دستگاه های اسکرابر نموده است که کاملا بی صدا بوده و موجب ایجاد ناراحتی نمی شود و به همین علت این اسکرابرها در هر زمانی می توانند به کار گرفته شوند. در مراکز درمانی اسکرابرهای دستی و سرنشین دار هر دو مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این امکان انتخاب برس و پد وجود داشته که سازگاری دستگاه را با سطوح مختلف افزایش می دهد.

برای به حداکثر رساندن ظرفیت تمیز کنندگی، می توان از مواد شوینده استفاده نمود تا آلودگی ها به طور کامل از سطح زمین رفع شوند و بلافاصله پس از شستشو زمین خشک می شود. همه این عوامل در کنار یکدیگر، دستگاه های اسکرابر کماک را به وسیله ای تبدیل کرده است که قادر است تمامی خواسته های نظافتی حتی خاص ترین آن ها را برآورده کند. اسکرابرهای تک برسه برای شستشوی مساحت هایی تا 5000 متر مربع مناسب هستند.

تجهیزات نظافت بیمارستان

استفاده از جاروبرقی صنعتی در نظافت مراکز بهداشت و درمان

علاوه بر اسکرابر، جاروبرقی کوچک CA15 silent مناسب استفاده در مراکز درمانی می باشد. این جاروبرقی دارای طراحی بی صدا، دقیق و حرفه ای است که نتیجه ای بسیار مطلوب ارائه می دهد. بی صدا بودن جاروبرقی CA15 استفاده از آن را در محیط های بسیار حساس و آسیب پذیر ممکن می سازد. این جارو کاربری آسانی دارد و جهت نظافت آلودگی های بسیار ریز که قابل دیدن نیستند، می توان فیلتر هپا بر روی آن نصب نمود. کابل 10 متری آن جا به جایی و حمل آن را در فضاهای بزرگ تسهیل می بخشد.