نظافت کارخانه

کارخانه

محیط صنایع و کارخانجات تولیدی از جمله محیط هایی هستند که به دلیل تردد بالای ماشین آلات و فعالیت دستگاه های تولیدی میتوانند به آلودگی دچار شوند. از این رو حفظ نظافت و تمیزی در چنین محیطی از اهیمت بالا برخوردار بوده و ارتقا کیفیت محصولات را به همراه خواهد داشت. این امر اهیمت استفاده از تجهیزات مکانیزه برای افزیش سرعت و دقت فرانید نظافت در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و تولیدی را نشان می دهد. نظافت کارخانه امری بسیار ضروری است که باید با توجه به استانداردهای بهداشتی این کار انجام گردد، معمولا کار نظافت صنعتی کارخانه در یک محدوده زمانی مشخص صورت میگیرد.


نظافت مجموعه کارخانه صنعتی و تولیدی


در بعضی از کارخانجات ممکن است نیاز باشد که از مواد شوینده صنعتی و یا مواد ضد عفونی کننده استفاده گردد، تا محیطی کاملا تمیز و بهداشتی را داشته باشیم. تجهیزات و دستگاه های مختلفی برای استفاده در فرایند نظافت کارخانه میتوان مورد استفاده قرار داد. اگر بخواهیم که یک دستگاه منحصر به فرد را به منظور شستشوی سطوح در کارخانه انتخاب کنیم، اسکرابر و یا دستگاه زمین شور می تواند یک انتخاب هوشمندانه به حساب بیاید. نظافت مکانیزه کارخانه می تواند از واحدهای کوچک صنعتی گرفته تا کارخانجات بسیار وسیع مانند صنعت کشتیرانی و صنایع ناوبری و... را در برگیرید.


اهمیت استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت در کارخانه

تنوع آلودگی ها و آلاینده ها از جمله اصلی ترین دلایل استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت در محیط کارخانه است. آلودگی های موجود در مکانهای صنعتی وجود مواد روغنی و چربی های صنعتی هستند که با دستگاه های نظافتی جدید به راحتی از سطح مجموعه پاک شده و کاملا تمیز میشوند. با این حال در بعضی موارد در نظافت کارخانجات ممکن است نیاز باشد از مواد شوینده صنعتی و یا مواد ضد عفونی کننده استفاده شود، تا بهداشت و نظافت محیط به صورت کامل صورت پذیرد. دستگاه ها و تجهیزات مکانیزه متنوعی برای نظافت کارخانه قابل استفاده هستند، از این رو شناخت انواع آنها، ویيگی ها و توانایی هایشان به شما در انتخاب دستگاه مناسب در این خصوص کمک میکند.


کاربرد سوییپر صنعتی در نظافت کارخانه


نظافت مکانیزه کارخانه می تواند از واحدهای کوچک صنعتی گرفته تا کارخانجات بسیار وسیع مانند صنعت کشتیرانی و صنایع ناوبری و... را در بر میگیرید. از جمله آلودگی های موجود در مکانهای صنعتی وجود مواد روغنی و چربی های صنعتی هستند که با دستگاه های نظافتی جدید براحتی از سطح مجموعه پاک شده و کاملا تمیز میشوند.


دستگاه مناسب برای نظافت کارخانه :

تجهیزات مکانیزه متنوعی در فرایند نظافت کارخانه قابل استفاده هستند. با این حال بهترین راه برای انتخاب این تجهیزات مکانیزه شناخت و انتخاب این دستگاه ها با توجه به نوع آلودگی مورد نظر است. تجهیزات مکانیزه ای که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم از بهترین دستگاه های مکانیزه نظافت هستند که در محیط کارخانه و کارگاه تولیدی یا صنعتی کاربری دارند.


نظافت سطوح کارخانه با زمین شوی صنعتی 

شستشوی سطوح و برطرف نمودن آلاینده های چرب و گرد و غبار از اصلی ترین راهکار های حفظ ایمنی محیط کارخانه صنعتی است. محیط های صنعتی خطرات بسیار زیادی از لحاظ بهداشتی دارند، که نیازمند تمیز کاری های حرفه ای بوسیله اسکرابر سرنشین دار و یا کف شوی صنعتی هستند. این دستگاه ها نیازهای بهداشتی کارخانه را کاملا رفع کرده تا هیچگونه اختلالی در سیستم های کاری اینگونه محیطها بوجود نیایند. زمین شوی صنعتی  کار تمیز کردن انواع سطوح در کف سوله های صنعتی را به سرعت بسیار بالایی انجام داده و به علت سهولت کاربری و ساختار ساده، کمترین میزان خرابی را دارند. علاوه بر سرعت عمل زیاد؛ براحتی همه نوع لکه را حذف کرده ویک نظافت عمیق را انجام میدهند. این دستگاه های نظافت صنعتی برای همه بخش های صنعتی قابل استفاده هستند مانند کارخانه فولاد، پتروشیمی، خودروسازی و... .


تجهیزات نظافت صنعتی کارخانه


جمع‌آوری آلاینده های ریز و درشت

از تجهیزات مکانیزه که بتواند در جمع‌آوری انواع آلاینده های ریز و درشت در کارخانه مورد استفاده قرار گیرد میتوان به انواع دستگاه سوییپر صنعتی و جاروبرقی های صنعتی یا نیمه صنعتی اشاره داشت. این تجهیزات با توان جمع آوری آلاینده ها در حجم بالا، به سرعت و کیفیت نظافت کارخانه می افزایند. از این رو استفاده از آنها راهکاری موثر در بهینه سازی کیفیت و کاهش هزینه های این فرایند به حساب می آید.


از چه دستگاه هایی استفاده کنید؟

اسکرابر و سوییپر و جاروبرقی صنعتی می توانیم بهرمند شوید. هرکدام از آنها کار مخصوص به خود را انجام میدهند بطور مثال از منطقه مورد نظر شما وسیع باشد، شما براحتی بوسیله یک جاروی محوطه یک محوطه بسیار بزرگ را کاملا جاروب نمائید و برای دستگاهای صنعتی موجود در کارخانه از جاروبرقی صنعتی و برای کف و سطوح آلوده شده از اسکرابر بهرمند شوید.