نظافت مجتمع تجاری

مجتمع تجاری

مجتمع تجاری یک مکان اجتماعی اقتصادی محسوب می شود، که یکی از شرایط رشد در زمینه کسب و کار چنین محیطی، بحث نظافت صنعتی آنهاست که میتواند به صورت دستی و یا مکانیزه و با استفاده از تجهیزات مکانیزه مانند انواع اسکرابر و یا زمین شوی یا سایر دستگاه های مکانیزه نظافت صورت گیرد. کاربرد این تجهیزات در فرایند نظافت به طور قطع در سطح رونق بهره وری اقتصادی این مشاغل تاثیر بسزایی خواهد داشت. شاید بتوان بوسیله نور و یا روشنایی یک مجموعه زیبا و چشمگیر از یک مجوعه تجاری را طراحی کرد، ولی قطعا بدون نظافت نمی توان این زیبایی را حفظ نمود. تجهیزات نظافت متنوعی با طراحی و ساختار خاص وجود دارند که میتوان از آنها در فرایند نظافت مجموعه های تجاری استفاده نموده و کیفیت مطلوبی از نظافت دریافت نمود.

اهمیت استفاده از تجهیزات مکانیزه در نظافت مجتمع تجاری

حفظ نظافت و تمیزی مجموعه های تجاری به جهت کسب رضایتمندی مشتریان و جلب نظر آنان از اهمیت بالایی برخوردار است. به علاوه با انجام فرایند نظافت با کیفیت بالا، ارتقا بهداشت محیط را به همراه داشته و در ارتقا کیفیت سلامت مجموعه تاثیر خواهد داشت. از این رو استفاده از روش ها و شیوه هایی که بتواند انجام فرایند نظافت با کیفیت بالای مجتمع تجاری را تضمین نماید، از اهمیت بالایی برخوردار است. تجهیزات و دستگاه های مکانیزه با فراهم آوردن سرعت و کیفیت بالا و کاهش هزینه های نظافت راهکار بهینه ای در این راستا به حساب می آیند.

نظافت و جمع آوری آلودگی از محوطه مجتمع تجاری انواع مختلفی از تجهیزات و ابزار های نظافت وجود دارند که در فرایند نظافت مجموعه های تجاری قابل استفاده بوده و سهولت انجام آن را تضمین می نمایند. تنوع طراحی و کاربرد چنین تجهیزات نظافت امکان استفاده از آنها را در محیط های گوناگون مجتمع های تجاری ، اداری، صنعتی و حتی خانگی فراهم می آورد.

انواع مختلف تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافت مجتمع تجاری

تجهیزات و دستگاه های متنوعی برای نظافت مجموعه های تجاری بزرگ قابل استفاده هستند. این تنوع امکان به کار گیری آنها در رفع موارد مختلف آلودگی را امکان پذیر می نماید. از جمله این دستگاه های مکانیزه میتوان به انواع اسکرابر های صنعتی دستی یا سرنشین دار، جاروبرقی های صنعتی و تجاری، سوییپر یا جاروی شهری و پولیشر های صنعتی اشاره داشت. کاربرد این دستگاه های نظافت در موارد مناسب میتواند افزایش و ارتقا کیفیت نظافت را تضمین نماید.

اسکرابر و زمین شور برای تمیز کردن و نظافت

کف شوی صنعتی به عنوان یکی از تخصصی ترین تجهیزات شستشوی سطوح شناخته شده می باشد. استفاده از این دستگاه زمین شور و اسکرابر در نظافت ساختمان ها و مجتمع های تجاری با توجه به قدرت مانور بالایی که دارند سهولت آن را به همراه خواهد داشت. بویژه در فصل های بارندگی که کف مجموعه شدیدا مستعد آلودگی از جمله گل و لای و.. می شود. از این رو برای نظافت روزانه و استاندارد در این مکان، موجبات صرفه جویی در انرژی و سایر ایتم های مهم دیگر خواهد شد. سهولت کاربری، کیفیت بالای نظافت و کاهش هزینه های نظافت از اصلی ترین دلایل محبوبیت و استفاده گسترده این دستگاه نظافت در محیط های تجاری و خدماتی است.

اسکرابر صنعتی در نظافت مجتمع تجاری

مزیت کاربرد جاروی شهری یا سوییپر در نظافت محوطه تجاری

  بخش پارکینگ و محوطه های باز و وسیع مجتمع های تجاری با توجه به تردد و استفاده گسترده به سرعت دچار آلودگی می گردد. این امر میتواند به کاهش سلامت و افزایش احتمال بروز حوادث در آن منجر شود. از این رو ارائه روش بهینه در جمع آوری آلودگی ها و نظافت محیط مجتمع های تجاری میتواند به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری از محیط بیانجامد. دستگاه سوییپر صنعتی یا جاروی شهری، از اصلی ترین تجهیزات جمع آوری آلاینده های محیط های وسیع و رو باز مجتمع های تجاری می باشد. مخزن حجیم، پهنای نظافت بالا، سهولت کاربری و کاهش زمان و هزینه های نظافت محوطه های گسترده از اصلی ترین دلایل استفاده از سویپر های صنعتی در نظافت مجتمع های تجاری است.

احیای درخشندگی سطوح سنگی در مجموعه ها

کفپوش سنگی سالن ها، لابی مجموعه ها و راهرو های مجتمع های تفریحی تجاری و خدماتی بعد از گذشت زمان، میتواند به آلودگی دچار شده و به مرور زمان درخشندگی و جلای اولیه خود را از دست بدهند. از این رو با استفاده از دستگاه پولیشر قادر خواهید بود به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن این درخشندگی را به سطوح مجموعه تجاری خود باز گردانید. این دستگاه با برداشتن لایه از نازک از سطح و برطرف نمودن آلاینده های روی آن، جلا و درخشندگی سطح را با آن برمی گرداند. همچنین از پلیشر صنعتی با لایه برداری از کفپوش های سنگی مجتمع تجاری و حذف نا همواری های آن، سهولت نظافت را به همراه داشته و احتمال باقیماندن آلودگی بر سطح را به میزان زیادی کاهش خواهد داد.

جلادهی و درخشندگی سطوح مجتمع تجاری با پولیشر صنعتی

سایر تجهیزات مکانیره نظافت مکانیزه

جاروبرقی های تجاری و صنعتی از دیگر تجهیزات مکانیزه در راستای حفظ نظافت مجموعه های تجاری هستند. این دستگاه نظافت مکانیزه با جمع آوری بهینه آلودگی ها از نقاط مختلف در افزایش سرعت و کیفیت خدمات نظافت در مجتمع تجاری تاثیر گذار خواهد بود.

مزیت کاربرد تجهیزات مکانیزه نظافت مجتمع تجاری

با بکار گیری شیوه های مکانیزه در نظافت مجموعه های خدماتی و تجاری قادر به کاهش هزینه های فرایند نظافت و ارتقا کیفیت آن در مجموعه خواهید بود. فرایند نظافت با استفاده از این تجهیزات، با کیفیت بالاتر، سهولت بیشتر و هزینه پایین تری صورت خواهد پذیرفت. بکار گیری انواع این تجهیزات نظافت مکانیزه و ماشین آلات نظافت صنعتی میتواند به میزان زیادی در ارتقا کیفیت نظافت، بهداشت محیط و کاهش هزینه های آن تاثیر گذار بوده و بهبود فرایند را به دنبال داشته باشد.