قیمت اسکرابر

در شستشوی سطوح متفاوت یکی از مهم ترین بخش ها شستشوی سطوح هموار کف می باشد. با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی می توان به سادگی در بهینه ترین حالت سطوح هموار را شستشو داد. اسکرابر صنعتی از جمله دستگاه های مناسب برای کفشویی می باشد. استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مانند اسکرابر با وجود همه مزایایی که دارد، به دلیل قیمت بالا ممکن است در حین انتخاب چالش برانگیز باشد. در ادامه برخی از عوامل موثر در قیمت اسکرابر و شرایط متفاوت سطوح تشریح شده است. با دانش کافی در رابطه با انواع کفشوی صنعتی و سطح تحت نظافت می توان مقرون به صرفه ترین دستگاه اسکرابر را انتخاب نمود.


ویژگی های تاثیرگذار در قیمت اسکرابر صنعتی

در انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب می بایست عوامل محیطی مکان تحت شستشو را در نظر گرفت. اما این مورد تنها عامل تاثیرگذار در قیمت اسکرابر نمی باشد. عوامل متفاوتی وجود دارند که موجب گران تر شدن دستگاه اسکرابر می شوند. بسته به نوع محیط تحت شستشو می توان بهترین دستگاه اسکرابر را انتخاب نمود. دستگاه اسکرابر در صورتی که صحیح انتخاب شود، پس از گذشت مدت زمانی سودآوری خواهد داشت. موارد اثر گذار بر قیمت اسکرابر عبارت اند از:

کشور سازنده و برند

یکی از مهم ترین پارامتر های موثر در قیمت هر محصولی برند سازنده آن محصول می باشد. بیشتر دستگاه های موجود، محصول برند اصلی می باشند اما قطعات این دستگاه ها در کشور های دیگر مونتاژ می شود. مونتاژ دستگاه از کیفیت عملکرد و قیمت آن می کاهد. به همین دلیل دستگاه هایی که با برند اصلی و در کشور مبدا برند ساخته می شوند، از کیفیت بالاتری برخوردارند اما ممکن است قیمت آن ها در مقایسه با اسکرابر مونتاژ شده بالاتر باشد. دستگاه های اسکرابر برند comac که از مطرح ترین برند های اروپایی می باشد، از با کیفیت ترین و شناخته ترین اسکرابر های ساخته شده در کشور ایتالیا می باشند.

نوع هدایت

به طور کلی دستگاه اسکرابر از لحاظ نوع هدایت به دو دسته اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تقسیم می شود. دستگاه اسکرابر دستی برای شستشوی سطوح هموار در اماکن کوچک و یا اماکنی با وجود موانع مناسب می باشد. از دستگاه اسکرابر سرنشین دار نیز می توان به منظور شستشوی سطوح وسیع استفاده نمود. دستگاه های اسکرابر خودرویی از مخازن بزرگتری برخوردارند و طراحی پیشرفته تر این نوع اسکرابر موجب افزایش قیمت آن نسبت به اسکرابر دستی می شود. با توجه به ویژگی های سطوح و مساحت تحت نظافت، می توان مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه اسکرابر را انتخاب نمود.

نوع و کیفیت طراحی

انواع متفاوتی از دستگاه اسکرابر با طراحی های گوناگون وجود دارند. کیفیت طراحی دستگاه اسکرابر در قیمت آن تاثیر گذار است. بهترین نوع طراحی دستگاه اسکرابر، طراحی فشرده این دستگاه می باشد. هرچه طراحی اسکرابر فشرده تر باشد، عبور دستگاه از نواحی متفاوت ساده تر خواهد بود. همچنین طراحی با کیفیت و ارگونومیک سهولت کاربری را به همراه خواهد داشت. طراحی فشرده اسکرابر های comac موجب بالاتر رفتن قیمت و بهبود سهولت کاربری خواهد شد. همچنین در صورتی که نوع ساخت دستگاه اسکرابر به صورت الکتریکال (باتری دار یا کابلی) باشد قیمت دستگاه بالاتر خواهد رفت.

باتری و سیستم جلوبرنده

یکی از مهم ترین عواملی که در قیمت اسکرابر تاثیر گذار است، وجود باتری در دستگاه اسکرابر می باشد. حرکت دستگاه کفشوی صنعتی اگر با استفاده از انرژی الکتریکی باشد، به دو دسته تامین انرژی با کابل و از طریق برق و تامین انرژی با باتری است. در صورتی که دستگاه اسکرابر باتری دار باشد، هزینه باتری به قیمت اسکرابر اضافه خواهد شد. به همین ترتیب قیمت کفشوی باتری دار بالاتر از قیمت اسکرابر کابلی می باشد. استفاده از اسکرابر باتری دار برای شستشوی اماکنی که دسترسی مناسب به پریز برق ندارند و یا وجود کابل بر روی زمین ممکن است موجب بروز مخاطرات گردد، بسیار مناسب است.