مکنده - Industrial vacuum cleaners

جاروبرقی صنعتی به عنوان یک دستگاه نظافتی کارآمد به منظور جمع آوری انواع مواد مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از جارو برقی ها نه تنها در اماکن مسکونی، بلکه در محیط های تجاری و صنعتی نیز کاربرد های متعددی دارد. هر چند اساس کار در تمامی انواع جاروبرقی صنعتی ها دارای کارکرد کلی یکسانی است، اما کارکرد در محیط ها مختلف به منظور انجام عملیات های گوناگون موجب شده تا جاروبرقی صنعتی ها دارای انواع متعددی باشند.

اساس کارکرد یک مکنده :

اساس کار یک مکنده به عملکرد صحیح پمپ آن بر می گردد. پمپ جاروبرقی صنعتی وظیفه انتقال هوای داخل مخزن به بیرون را بر عهده دارد. تخلیه هوای داخل مخزن موجب افت فشار آن نسبت به محیط بیرون می گردد و به همین دلیل یک خلا نسبی درون مخزن ششکل می گیرد. همین خلا نسبی و اختلاف فشار درون و بیرون مخزن است که موجب می شود با باز شدن دهنه مکش، هوای بیرون تمایل بالایی به ورود به داخل مخزن داشته باشد و با سرعت بالا جهت ایجاد تعادل وارد مخزن گردد. این حرکت سریع هوا از بیرون به داخل مخزن سبب بلند کردن و حرکت دادن دیگر ذرات اطراف شده و آنها را به داخل مخزن منتقل می کند.

بخش های یک مکنده :

هرچند استفاده متداول از مکنده آنها را به دستگاه هایی شناخته شده بین افراد جامعه تبدیل کرده است، اما در حقیقت جاروبرقی صنعتی صنعتی از نظر ساختار یکی از پیچیده ترین دستگاه های نظافتی می باشند. در ادامه به معرفی بخش های مختلف یک جاروبرقی صنعتی می پردازیم.

پمپ مکش مکنده :

پمپ مکش به عنوان مهم ترین و کلیدی ترین بخش یک مکنده قلمداد می شود. همانطور که در بخش قبل به آن پرداختیم، وظیفه اصلی پمپ مکش تخلیه هوای داخل مخزن است. هر چه اختلاف فشار بین داخل و بیرون مخزن بیشتر باشد، انتقال هوا سخت تر می گردد و نیازمند قدرت و توان بالاتری است. به همین دلیل است که هر پمپ مکش با توجه به ساختار و توان عملیاتی قادر است مخزن را تا حد بخصوصی مورد خلا قرار دهد. هر چه میزان خلا ایجاد شده توسط یک پمپ بیشتر باشد، تمایل هوای بیرون به ورود به داخل مخزن بیشتر می گردد و به همین نسبت سرعت هوا افزایش می یابد. این افزایش سرعت حرکت هوا توانایی بالاتری را به جاروبرقی صنعتی صنعتی جهت مکش صحیح مواد خواهد داد. هر پمپ جاروبرقی صنعتی از دارای دو مشخصه مهم است که در ادامه به بیان آنها می پردازیم.

قدرت مکش: هر چه قدرت مکش در یک جاروبرقی صنعتی بیشتر باشد توانایی آن در مکش مواد از نقاط دور دست و یا مکش مواد با چگالی بالا بیشتر می گردد. معملا قدرت مکش در جاروبرقی ها با واحد میلیمتر آب (mmH2O) بیان می گردد. میلیمتر آب در ارتفاعی است که جاروبرقی صنعتی در آن می تواند آب را به صورت عمودی مکش نماید.

سرعت مکش: هر چه سرعت مکش در یک جاروبرقی یا جاروبرقی صنعتی بیشتر باشد، حجم هوا و به تناسب آب مواد بیشتری در هر لحظه وارد مخزن می گردند. به همین دلیل سرعت مکش به طور مستقیم باسرعت انجام عملیات رابطه مستقیم دارد. در مورد جاروبرقی صنعتی ها معمولا از واحد مترمکعب بر ساعت (m3/h) به منظور بیان میزان سرعت مکش استفاده می گردد.

موتور :

موتور به عنوان بخش محرک جاروبرقی صنعتی ها شناخته می شود. وظیفه اصلی موتور به حرکت در آوردن پمپ و چرخش دائمی آن می باشد. موتور مکنده خود دارای انواع مختلفی هستند. توانایی کارکرد پیوسته موتور جاروبرقی صنعتی ها به طور مستقیم بر روی میزان استفاده مداوم از دستگاه تاثیر می گذارند و به همین دلیل در انتخاب یک جاروبرقی صنعتی دقت به نوع موتور بسیار پراهمیت است. امروزه اکثر جاروبرقی صنعتی های خانگی، هتلی، تجاری و یا مسکونی مجهز به موتور های الکتریکی تک و یا سه فاز هستند.

مخزن مکنده :

مخزن یک مکنده محل جمع آوری مواد است. با توجه به اینکه مخزن جارو برقی ها به طور مداوم تحت خلا نسبی قرار دارند، به همین دلیل نیاز است تا دارای ساختاری مهندسی شده و مستحکم باشند. در غیر این صورت در هنگام مکش به دلیل فشار بالای وارد از هوای بیرون بر بدنه مکنده، مخزن به داخل خم می گردد. هر چه قدرت پمپ مکش در خلا مخزن بیشتر باشد، طبیعتا به مخزنی با ساختار قوی تر نیاز است. علاوه به استحکام حجم مخزن بسیار پر اهیمت است. هر چند افزایش حجم مخزن موجب بزرگ تر شدن دستگاه می گردد، اما در عوض موجب می شود به دلیل کاهش دفعات تخلیه مخزن سرعت انجام کار افزایش یابد. جاروبرقی صنعتی هایی با مخزن بزرگتر نیازمند موتور و پمپ مکش قوی تری برای تخلیه مداوم آن هستند.

فیلتر :

اساس کار فیلتر ها در جداسازی ذرات از هوا می باشند. به همین منظور در مکنده دو گونه فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر ورودی: این فیلتر در بخش مخزن و قبل از ورودی پمپ مکش قرار می گیرد. وظیفه اصلی این فیلتر جداسازی ذرات همراه هوا از آن و جلوگیری از ورود ذرات به داخل پمپ است. ورود ذرات به داخل پمپ علاوه بر اینکه موجب استهلاک و خرابی بالای آن می گردد، سبب می شود تا این ذرات از خروجی پمپ به بیرون انتقال یابند و موجب پخش مجدد آلودگی ها در محیط گردد. فیلتر های ورودی بسته به قدرت فیلتراسیون دارای انواع متعددی می باشند.

فیلتر خروجی: این فیلتر در بخش خروجی هوای پمپ قرار می گیرد و علاوه بر اینکه موجب می شود تا بخشی از مواد عبور کرده از فیلتر ورودی و پمپ را جذب می نماید تا ذرات آلودگی به محیط بر نگردند، در ورودی ذرات از بیرون به داخل پمپ نیز جلوگیری می کند.

خرطومی و نازل ها :

جاروبرقی ها بر اساس کارکرد و نوع مواد مورد جمع آوری می توانند از خرطومی و نازل های مختلفی بهره مند گردند. مواد با ویژگی های الکترواستاتیک، موادی با سایش بالا و … از جمله مواردی هستند که نیازمند استفاده از خرطومی و نازل های خاص می باشد.

انواع مکنده :

جاروبرقی ها بر اساس نوع پمپ، موتور، بدنه و فیلتر ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از مهم ترین رده های جاروبرقی ها می توان به جاروبرقی خانگی، جار برقی هتلی، جاروبرقی تجاری و جارو های نیمه صنعتی و مکنده نام برد که هر یک به منظور انجام کارکرد هایی ویژه طراحی و ساخته شده اند.


انواع مکنده شرکت اتحاد صنعت

مرتب سازی براساس :

دسترسی سریع به محصولات